Αξιοθαύμαστη ήταν η εμφάνιση των αθλητών και αθλητριών (8,9,10,11,12 ετών) του Κολυμβητικού Ομίλου Καρδίτσας στους αγώνες «ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2014» το Σαββατοκύριακο 13-14/12/2014, τη γιορτή της κολύμβησης στην πόλης μας υπό την αιγίδα της Κ.Ο.Ε. και με τη συμμετοχή 16 συλλόγων και 411 αθλητών-τριων από την Κεντρική Ελλάδα.
Ο Κολυμβητικός Όμιλος Καρδίτσας συμμετείχε στους αγώνες με 35 αθλητές-τριες και κατάφερε να καταλάβει την 2η θέση της κατάταξης, κατακτώντας συνολικά 61 μετάλλια(33 σε ατομικά αγωνίσματα και 7Χ4=28 σε σκυτάλες) αριθμός που αποτελεί ρεκόρ στην πολυετή ιστορία του συλλόγου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των κολυμβητών-τριών μας καθώς και ο πίνακας κατάταξης των συλλόγων φαίνονται παρακάτω: ΛΕΟΝΤΙΔΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ:1ος 100μ. ελεύθερο, 2ος 50μ. ύπτιο
ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ:4ος 50μ. ελεύθερο, 4ος 100μ. ελεύθερο, 4ος 200μ. ελεύθερο
ΧΑΡΜΠΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ:1η 200μ. ελεύθερο, 1η 400μ. ελεύθερο, 1η 800μ. ελεύθερο
ΤΣΙΑΝΤΑ ΓΕΩΡΓΙΑ:1η 200μ. πρόσθιο, 2η 50μ. πρόσθιο, 2η 100μ. πρόσθιο
ΦΛΩΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ:2η 200μ. ύπτιο, 3η 100μ. ύπτιο, 3η 100μ. ελεύθερο
ΚΟΥΦΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ:5η 50μ. ύπτιο, 10η 50μ. ελεύθερο
ΤΣΙΑΝΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ:1ος 200μ. ύπτιο, 2ος 50μ. ύπτιο, 5ος 100μ. ελεύθερο
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ:8ος 50μ. ύπτιο
ΓΚΟΡΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ:12ος 50μ. ελεύθερο
ΚΩΣΤΑΜΗ ΜΑΡΙΑ:4η 100μ. πρόσθιο, 5η 50μ. πρόσθιο, 6η 200μ. πρόσθιο
ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ:5η 100μ. ελεύθερο, 17η 50μ. ελεύθερο
ΜΠΛΟΥΦΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ:1ος 50μ. πεταλούδα, 1ος 200μ. μικτή ατομική
ΠΑΠΑΣΤΑΘΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ:1ος 50μ. πρόσθιο, 1ος 100μ. πρόσθιο
ΠΑΠΑΣΤΑΘΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ:1ος 100μ. ελεύθερο, 2ος 200μ. μικτή ατομική
ΝΤΑΛΑΜΠΙΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ:3ος 100μ. ελεύθερο, 5ος 200μ. ελεύθερο
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ:4ος 100μ. ελεύθερο
ΚΑΚΑΡΑΝΤΖΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ:16ος 50μ. ελεύθερο
ΤΕΤΑΓΙΩΤΗ ΧΑΡΑ:1η 200μ. μικτή ατομική, 3η 100μ. πρόσθιο
ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΖΩΗ:4η 50μ. ύπτιο, 6η 100μ. ελεύθερο
ΓΚΙΝΗ ΜΑΡΙΑ:12η 50μ. ελεύθερο
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΜΑΡΙΑ:13η 50μ. πρόσθιο
ΑΡΣΕΝΙΟΥ ΕΛΕΝΗ:16η 50μ. ελεύθερο
ΤΟΡΤΟΠΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ:2ος 50μ. πρόσθιο, 3ος 50μ. ελεύθερο
ΤΣΙΓΑΡΔΑΣ ΚΑΡΟΛΟΣ:2ος 50μ. ύπτιο, 11ος 50μ. ελεύθερο
ΤΕΤΑΓΙΩΤΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ:5ος 50μ. πεταλούδα, 6ος 50μ. ελεύθερο
ΧΑΒΡΟΥΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ:6ος 50μ. ύπτιο, 8ος 50μ. ελεύθερο
ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ:15ος 50μ. πρόσθιο, 21ος 50μ. ελεύθερο
ΤΣΟΥΚΝΙΔΑΣ ΒΑΙΟΣ:33ος 50μ.ελεύθερο
ΜΟΥΛΑΝΤΖΙΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ:1η 50μ. ύπτιο, 3η 50μ. ελεύθερο
ΚΑΤΣΗ ΑΝΝΑ:9η 50μ. ελεύθερο
ΚΑΤΣΙΑΒΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ:1ος 50μ. πρόσθιο, 2ος 50μ.ελεύθερο
ΓΚΙΝΗΣ ΝΙΚΟΣ:1ος 50μ.ελεύθερο, 2ος 50μ.ύπτιο
ΓΕΡΟΥΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ:1η 50μ.ελεύθερο, 2η 50μ. ύπτιο
ΣΟΦΙΑ ΜΑΡΙΑ:10η 50μ.ελεύθερο
ΣΚΥΤΑΛΗ ΚΟΡ.12(ΦΛΩΡΟΥ-ΤΣΙΑΝΤΑ-ΧΑΡΜΠΑ-ΚΟΥΦΟΠΟΥΛΟΥ):1ες 4Χ100 Μ.Ο., 3ες 4Χ100 ελεύθερο
ΣΚΥΤΑΛΗ ΑΓΟΡ.11(ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ-ΓΚΟΡΤΣΑΣ-ΤΣΙΑΝΤΑΣ-ΜΠΡΑΝΤΖΟΣ):3οι 4Χ100 Μ.Ο.
ΣΚΥΤΑΛΗ ΑΓΟΡ.10(ΠΑΠΑΣΤΑΘΗΣ Θ.-ΠΑΠΑΣΤΑΘΗΣ Γ.-ΜΠΛΟΥΦΑΣ-ΝΤΑΛΑΜΠΙΡΑΣ):1οι 4Χ50 Μ.Ο., 1οι 4Χ50 ελεύθερο
ΣΚΥΤΑΛΗ ΚΟΡ.10(ΠΑΡΑΘΥΡΑ-ΘΕΟΔΩΡΟΥ-ΤΕΤΑΓΙΩΤΗ-ΓΚΙΝΗ):5ες 4Χ50 ελεύθερο, 6ες 4Χ50 Μ.Ο.
ΣΚΥΤΑΛΗ ΑΓΟΡ.9(ΤΣΙΓΑΡΔΑΣ-ΤΟΡΤΟΠΙΔΗΣ-ΤΕΤΑΓΙΩΤΗΣ-ΧΑΒΡΟΥΖΑΣ):2οι 4Χ50 ελεύθερο, 3οι 4Χ50 Μ.Ο.