Η Α.Κ.Α.Κ. & ο ΑΣΚ στους 23ους Ιωνικούς αγώνες κολύμβησης

19 Ιουνίου 2019

Το Σάββατο 25 και την Κυριακή 26 Μαΐου 2019, στο ανοιχτό κολυμβητήριο του Βόλου (Ε.Α.Κ. Βόλου), διεξήχθησαν οι «ΚΓ’ Ιωνικοι αγωνες κολυμβησης» για αθλητές-τριες 9, 10, 11 και 12 ετών. Στη μεγάλη διασυλλογική ημερίδα που διοργανώνει με επιτυχία εδώ και 23 χρόνια ο ΟΕΑ/ΝΑΒ, συμμετείχαν περισσότερα από 18 σωματεία από όλη την Ελλάδα, ανεβάζοντας τις

Το Σάββατο 25 και την Κυριακή 26 Μαΐου 2019, στο ανοιχτό κολυμβητήριο του Βόλου (Ε.Α.Κ. Βόλου), διεξήχθησαν οι «ΚΓ’ Ιωνικοι αγωνες κολυμβησης» για αθλητές-τριες 9, 10, 11 και 12 ετών. Στη μεγάλη διασυλλογική ημερίδα που διοργανώνει με επιτυχία εδώ και 23 χρόνια ο ΟΕΑ/ΝΑΒ, συμμετείχαν περισσότερα από 18 σωματεία από όλη την Ελλάδα, ανεβάζοντας τις συμμετοχές στους 500 και πλέον αθλητές-τριες. Οι αγώνες, που αποτελούν μεγάλο αθλητικό γεγονός για την Θεσσαλία, αλλά και για όλη την κολυμβητική κοινότητα της πατρίδας μας προσελκύουν κάθε χρόνο σωματεία από όλη την Ελλάδα και έχουν αναδείξει στα πρώτα τους βήματα, πολλούς πρωταθλητές που έγραψαν ιστορία στην κολύμβηση της χώρας μας.
Πολλά συγχαρητήρια στα (21) εικοσιένα παιδιά μας που συμμετείχαν στους αγώνες! Η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει συνολικά πέντε (5) μετάλλια, ένα (1) χρυσό, ένα (1) αργυρό και τρία (3) χάλκινα μετάλλια αλλά και τις εντυπώσεις. Οι μικροί μας κολυμβητές τιμώντας στο ακέραιο τα χρώματα της ομάδας μας, κατάφεραν να σημειώσουν εξαιρετικές επιδόσεις καλές θέσεις και πολλές φορές να ξεπεράσουν τον εαυτό τους. Η αποστολή μας στέφθηκε από επιτυχία καθώς όλα τα παιδιά βελτίωσαν τις επιδόσεις τους. Η μεθοδική δουλειά στα τμήματα υποδομής με την εξειδικευμένη προπονητική μας ομάδα φέρνει τα επιθυμητά αποτελέσματα και αφήνει πολλές υποσχέσεις για το μέλλον. Η Αθλητική Κολυμβητική Ακαδημία Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) και ο ΑΣΚ Ολυμπιακός, μένοντας πιστοί στις αρχές τους για την παιδαγωγική προσέγγιση της κολύμβησης αλλά και την καλλιέργεια των αγωνιστικών χαρακτηριστικών τους, δημιουργούν σταδιακά τις βάσεις για μια ομάδα που χρόνο με το χρόνο καθιερώνεται στο χώρο του υγρού στίβου πανελλαδικά.

Τα αποτελέσματα των αγώνων και οι θέσεις των αθλητών-τριων, ήταν:

Ατομικά αγωνίσματα:

  1. Αλεξόπουλος Βύρων, 20ηθέση στα 50μ. ύπτιο και 34η θέση στα 50 μ. ελεύθερο αγόρια 9 ετών.
  2. Ανδριανόπουλος Παναγιώτης, 5ηθέση στα 50μ. ύπτιο και 8η θέση στα 100μ. ύπτιο αγόρια 10 ετών.
  3. Βασιλός Θεοφάνης, 5ηθέση στα 400μ.ελεύθερο, 6η θέση στα 50μ. πεταλούδα και 9η θέση στα 200μ. ελεύθερο αγόρια 11 ετών.
  4. Γερούκη Αλεξάνδρα, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ.ελεύθερο, 5η θέση στα 200μ. ελεύθερο και  8η θέση στα 400μ.ελεύθερο κορίτσια 12 ετών.
  5. Γερούκης Θεοφάνης, 8η θέση στα 200μ. ελεύθερο και 15η θέση στα 50μ. ελεύθερο  αγόρια 11 ετών.
  6. Δημακοπούλου Μαριάνα Βαλέρια,10ηθέση στα 50μ. πεταλούδα, 12η θέση στα 200μ. ελεύθερο και 20η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  7. Διαμαντή Ιωάννα, 13ηθέση στα 50 μ. πεταλούδα και 17η θέση στα 50μ.ύπτιο κορίτσια 9 ετών.
  8. Καλούτσας Κωνσταντίνος, 4ηθέση στα 200μ. πρόσθιο  , 6η θέση στα 100μ. πρόσθιο,  8η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 12 ετών.
  9. Κουκούλη Ζωή,17ηθέση στα 50μ. ύπτιο και 21η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  10. Μαχιά Ιόλη, 18ηθέση στα 50μ. ύπτιο και 24η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  11. Μπατζίνας Αντώνιος, 5ηθέση στα 50μ.πεταλούδα και 8η θέση στα 200μ. ελεύθερο αγόρια 10 ετών.
  12. Μπολορίζος Αθανάσιος , 21ηθέση στα 50μ. ελεύθερο και 21η θέση στα 50μ. ύπτιο αγόρια 10 ετών.
  13. Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή, 5ηθέση στα 50μ. πεταλούδα και 10η θέση στα 50μ. ύπτιο κορίτσια 10 ετών.
  14. Οικονόμου Γεωργία, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα και χάλκινο μετάλλιο στα 100μ.πρόσθιο κορίτσια 10 ετών.
  15. Πρίντζιου Ερμιόνη Βάϊα, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο και 7ηθέση στα 50μ. πεταλούδα κορίτσια 11 ετών.
  16. Ταρλαντέζος Κων/νος , 15ηθέση στα 50μ. ύπτιο, 24η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 10 ετών.
  17. Τσατσαρώνη Παναγιώτα, 10ηθέση στα 100μ. πρόσθιο και 15η θέση στα 50μ.ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  18. Τσέλιου Ευθυμία, 12ηθέση στα 50μ. ύπτιο,14η θέση στα 100μ. ύπτιο και 22η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  19. Τσουκνίδα Σοφία, 6ηθέση στα 100μ. ύπτιο, 9η θέση στα 50μ. ύπτιο και 13η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  20. Φιλίππου Παναγιώτα, 4ηθέση στα 100μ. πεταλούδα, 5η θέση στα 200μ. ελεύθερο και 6ηθέση στα 400μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  21. Χαλιαμάλιας Μάριος Χρυσόστομος, 5ηθέση στα 200μ. ελεύθερο και 6η θέση στα 50μ.πεταλούδα αγόρια 10 ετών.

 

Ομαδικά αγωνίσματα (σκυταλοδρομίες):

 4η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. μικτή ομαδική αγόρια 10 ετών (Χαλιαμάλλιας Μάριος Χρυσόστομος , Μπατζίνας Αντώνιος , Ανδριανόπουλος Παναγιώτης, Ταρλαντέζος Κων/νος ).

 5η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο αγόρια 10 ετών (Χαλιαμάλλιας Μάριος Χρυσόστομος , Μπατζίνας Αντώνιος , Ανδριανόπουλος Παναγιώτης, Ταρλαντέζος Κων/νος).

 6η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών (Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή , Κουκούλη Ζωή, Οικονόμου Γεωργία, Τσατσαρώνη Παναγιώτα ).

 6η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. μικτή ομαδική κορίτσια 10 ετών (Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή , Κουκούλη Ζωή, Οικονόμου Γεωργία, Τσατσαρώνη Παναγιώτα ).

11η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών  (Πρίντζιου Ερμιόνη Βάια, Τσουκνίδα Σοφία, Δημακοπούλου Μαριάννα Βαλέρια, Τσέλλιου Ευθυμία).       

Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια που κατέβαλαν ώστε να εκπροσωπήσουν επάξια, για άλλη μια φορά τον σύλλογο, τους γονείς για την αμέριστη συμπαράσταση και στην προπονητική ομάδα του τμήματος που αποτελείται από τους Γκαρνάκη Κωνσταντίνο, Αγγελίδη Κωνσταντίνο, Θώδη Νατάσα, Δρόσου Ευγενία.

Τα Δ.Σ. της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (ΑΚΑΚ) και του ΑΣΚ Ολυμπιακός καλούν τους γονείς των μικρών παιδιών να τους εμπιστευτούν και να δώσουν την ευκαιρία και στα δικά τους παιδιά να εξοικειωθούν με το νερό, να μάθουν την τεχνική της επίπλευσης και όλων των στυλ, να αποκτήσουν υγιές σώμα, δύναμη, ευλυγισία, ελαστικότητα μυών, να γνωρίσουν τον αθλητικό τρόπο ζωής, να ψυχαγωγηθούν και να αξιοποιηθούν αγωνιστικά συμμετέχοντας στις αγωνιστικές και προαγωνιστικές ομάδες της ομάδος.
Πληροφορίες και εγγραφές καθημερινά από 16:00-21:00 στα γραφεία της ΑΚΑΚ & του ΑΣΚ Ολυμπιακός που βρίσκονται μπροστά στην είσοδο του κολυμβητηρίου.

 

Στείλτε το άρθρο Στείλτε το άρθρο

Εκτυπώστε το άρθρο Εκτυπώστε το άρθρο

 

<< Επιστροφή

Γλυκερία - Ακολούθησα ένα αστέρι
Παυλίνα Βουλγαράκη - Λαβύρινθοι
Κώστας Μακεδόνας - Είναι πια αργά
Βιολέτα Ίκαρη - Μαύρα
Χάρις Αλεξίου - Πόρτες ανοιχτές
Πυξ Λαξ - Χωρίς ντροπή
Γιάννης Πάριος - Θα σ΄ αγαπώ
Ραλλία Χρηστίδου - Μονάχη ταξιδεύω
Ελεωνόρα Ζουγανέλη - Έλα
Λαυρέντης Μαχαιρίτσας - Έλα ψυχούλα μου

 


The Fray - You found me
Billy Ocean - Loverboy
Cock Robin - The promise you made
Whitney Houston - How will I know
Demi Lovato - I will survive
Beloved - Sweet harmony
Sheryl Crow - My favorite mistake
Asia - Heat of the moment
Zucchero - Wonerful life
Tina Turner - In your wildest dreams

 


Αύγουστος 2019
Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031