14 μετάλλια στο θερινό πρωτάθλημα προαγωνιστικών κατηγοριών για την Α.Κ.Α.Κ. & τον ΑΣΚ

09 Ιουλίου 2018

Με δεκατέσσερα (14) μετάλλια στις αποσκευές της, με πολλές ατομικές επιδόσεις που αφήνουν υποσχέσεις για μεγαλύτερες διακρίσεις στο μέλλον, επέστρεψε η προαγωνιστική ομάδα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) & του ΑΣΚ Ολυμπιακός από το θερινό πρωτάθλημα προαγωνιστικών κατηγοριών, που έγινε στο ανοιχτό κολυμβητήριο του Βόλου το Σάββατο 16 και την Κυριακή 17 Ιουνίου 2018, με την συμμετοχή όλων των ομάδων της περιφέρειας Θεσσαλίας, κλείνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο τις φετινές αγωνιστικές μας υποχρεώσεις.

Με το σκουφάκι της Α.Κ.Α.Κ. & του ΑΣΚ Ολυμπιακού κολύμπησαν συνολικά 29 αθλητές και αθλήτριες και κατέκτησαν δεκατέσσερα (14) μετάλλια, δύο (2) χρυσά, επτά (7) αργυρά και πέντε (5) χάλκινα.

Τα αναλυτικά αποτελέσματα των αγώνων, ήταν:

  1. Ανδριανόπουλος Παναγιώτης, 14η θέση στα 50μ. ύπτιο και 38η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 9 ετών.
  2. Βάλλας Ορέστης, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα και 9η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 9 ετών.
  3. Βασιλός Θεοφάνης, αργυρό μετάλλιο στα 200μ. μικτή ατομική και 4η θέση στα 50μ. πεταλούδα αγόρια 10 ετών.
  4. Βούζας Ηλίας Δημήτριος, 7η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 7η θέση στα 50μ. πεταλούδα αγόρια 10 ετών.
  5. Δεμικέλης Ευάγγελος, 11η θέση στα 50μ. ύπτιο και 22η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 9 ετών.
  6. Δημακοπούλου Μαριάνα Βαλέρια, 8η θέση στα 50μ. πεταλούδα και 16η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  7. Διαμάντη Μαρία, 6η θέση στα 50μ. πεταλούδα και 13η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  8. Κατσιάβας Νεκτάριος, αργυρό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα και 6η θέση στα 100μ. πρόσθιο αγόρια 11 ετών.
  9. Κουκούλη Ζωή, 43η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  10. Κουτσώνα Ευαγγελία, 7η θέση στα 50μ. ύπτιο και 14η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  11. Κρανά Άννα Μαρία, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο, 5η θέση στα 200μ. ελεύθερο και 6η θέση 400μ. ελεύθερο κορίτσια 12 ετών.
  12. Κύρκου Μαρία Μελίνα, 49η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  13. Κωφού Μαρία Άννα, αργυρό μετάλλιο στα 400μ. ελεύθερο, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα και 4η θέση στα 100μ. πρόσθιο κορίτσια 12 ετών.
  14. Μανάκος Αθανάσιος, 12η θέση στα 50μ. ύπτιο και 25η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 11 ετών.
  15. Μανάκου Ειρήνη Ραφαηλία, 37η θέση στα 50μ. ύπτιο και 46η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  16. Μαχιά Άννα Νεφέλη, 4η θέση στα 100μ. ύπτιο και 10η θέση στα 100μ. πρόσθιο κορίτσια 10 ετών.
  17. Μπατζίνας Αντώνιος, 8η θέση στα 50μ. πεταλούδα και 26η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 9 ετών.
  18. Μπομπότης Μιχαήλ, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο και χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα αγόρια 9 ετών.
  19. Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα και 5η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  20. Οικονόμου Γεωργία, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο και 4η θέση στα 50μ. πρόσθιο κορίτσια 9 ετών.
  21. Παλάτζα Αναστασία, 5η θέση στα 100μ. πεταλούδα, 5η θέση στα 50μ. πρόσθιο και 5η θέση στα 100μ. πρόσθιο κορίτσια 11 ετών.
  22. Παπασακελλαρίου Ιωάννα, 13η θέση στα 50μ. πεταλούδα, 14η θέση στα 100μ. πρόσθιο και 24η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  23. Πρίντζιος Γεώργιος,  7η θέση στα 200μ. μικτή ατομική, 8η θέση στα 50μ. πρόσθιο και 10η θέση στα 100μ. πρόσθιο αγόρια 12 ετών.
  24. Πρίντζιου Ερμιόνη Βάια, αργυρό μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο και 4η θέση στα 50μ. ύπτιο κορίτσια 10 ετών.
  25. Τσατσαρώνη Παναγιώτα, 10η θέση στα 50μ. πρόσθιο και 19η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  26. Τσέλιου Ευθυμία, 11η θέση στα 50μ. ύπτιο και 30η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  27. Τσουκνίδα Σοφία, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο και 5η θέση στα 100μ. ύπτιο κορίτσια 10 ετών.
  28. Φιλίππου Παναγιώτα, 7η θέση στα 50μ. πεταλούδα και 20η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  29. Χαλιαμάλιας Μάριος Χρυσόστομος, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα και 11η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 9 ετών.

 ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

6η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών (Κουτσώνα Ευαγγελία, Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή, Οικονόμου Γεωργία, Κουκούλη Ζωή).

5η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο αγόρια 9 ετών (Δεμικέλης Ευάγγελος, Βάλλας Ορέστης, Χαλιαμάλιας Μάριος Χρυσόστομος, Μπατζίνας Αντώνιος).

            Αργυρό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. μικτή ομαδική κορίτσια 9 ετών (Οικονόμου Γεωργία, Κουτσώνα Ευαγγελία, Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή, Κουκούλη Ζωή).

           6η θέση στη σκύταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών (Τσουκνίδα Σοφία, Μαχιά Άννα Νεφέλη, Πρίντζιου Ερμιόνη Βάια, Δημακοπούλου Μαριάνα Βαλέρια).

           7η θέση στη σκυταλοδρομίά 4Χ50μ. μικτή ομαδική κορίτσια 10 ετών (Τσουκνίδα Σοφία, Μαχιά Άννα Νεφέλη, Πρίντζιου Ερμιόνη Βάια, Δημακοπούλου Μαριάνα Βαλέρια).

Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια που κατέβαλαν ώστε να εκπροσωπήσουν επάξια, για άλλη μια φορά τον σύλλογο, τους γονείς για την αμέριστη συμπαράσταση και στην προπονητική ομάδα που αποτελείται από τους Κώστα Γκαρνάκη, Νατάσα Θώδη, Ευγενία Δρόσου και Κώστα Αγγελίδη.

Τα Δ.Σ. της Α.Κ.Α.Κ. και του ΑΣΚ Ολυμπιακός καλούν τους γονείς των μικρών παιδιών να τους εμπιστευτούν και να δώσουν την ευκαιρία και στα δικά τους παιδιά να εξοικειωθούν με το νερό, να μάθουν την τεχνική της επίπλευσης και όλων των στυλ, να αποκτήσουν υγιές σώμα, δύναμη, ευλυγισία, ελαστικότητα μυών, να γνωρίσουν τον αθλητικό τρόπο ζωής, να ψυχαγωγηθούν και να αξιοποιηθούν αγωνιστικά συμμετέχοντας στις αγωνιστικές και προαγωνιστικές ομάδες του Συλλόγου.
Πληροφορίες και εγγραφές καθημερινά από 16:00-21:00 στα γραφεία της ΑΚΑΚ & του ΑΣΚ Ολυμπιακός που βρίσκονται μπροστά στην είσοδο του κολυμβητηρίου. Τηλέφωνα: 24410 74755. Ιστοσελίδες: www.akak.gr και https://www.facebook.com/akakarditsa.
Το ωράριο λειτουργίας της μικρής πισίνας είναι τις παρακάτω ημέρες και ώρες:
Δευτέρα 15:00-16:00 & 16:00-17:00, Τρίτη 17:00-18:00 & 18:00-19:00, Τετάρτη 19:00-20:00 & 20:00-21:00, Πέμπτη 15:00-16:00 & 16:00-17:00, Παρασκευή 17:00-18:00 & 18:00-19:00, Σάββατο 11:00-12:00 & 18:00-19:00.
Για την συνέχεια, η κολυμβητική συνεργασία της ΑΚΑΚ και του ΑΣΚ Ολυμπιακός προετοιμάζεται για τα πανελλήνια πρωταθλήματα κατηγοριών κλασσικής και τεχνικής κολύμβησης που θα διεξαχθούν κατά το μήνα Ιούλιο 2018.

 

Στείλτε το άρθρο Στείλτε το άρθρο

Εκτυπώστε το άρθρο Εκτυπώστε το άρθρο

 

<< Επιστροφή

Γλυκερία - Ακολούθησα ένα αστέρι
Παυλίνα Βουλγαράκη - Λαβύρινθοι
Κώστας Μακεδόνας - Είναι πια αργά
Βιολέτα Ίκαρη - Μαύρα
Χάρις Αλεξίου - Πόρτες ανοιχτές
Πυξ Λαξ - Χωρίς ντροπή
Γιάννης Πάριος - Θα σ΄ αγαπώ
Ραλλία Χρηστίδου - Μονάχη ταξιδεύω
Ελεωνόρα Ζουγανέλη - Έλα
Λαυρέντης Μαχαιρίτσας - Έλα ψυχούλα μου

 


The Fray - You found me
Billy Ocean - Loverboy
Cock Robin - The promise you made
Whitney Houston - How will I know
Demi Lovato - I will survive
Beloved - Sweet harmony
Sheryl Crow - My favorite mistake
Asia - Heat of the moment
Zucchero - Wonerful life
Tina Turner - In your wildest dreams

 


Οκτώβριος 2019
Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031EC