2ο Διεθνές Κύπελλο Τεχνικής Κολύμβησης στα Γιάννενα

27 Δεκεμβρίου 2019

Η ομάδα Τεχνικής Κολύμβησης της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) τα είχε όλα: προπονημένη και δυναμική εντεκάδα, έμπειρη προπονήτρια, ζωηρή κερκίδα από γονείς  στηρίγματα των παιδιών τους και εκπροσώπους της διοίκησης στυλοβάτες σε κάθε προσπάθεια. Και όπως ήταν αναμενόμενο τα αποτελέσματα δικαίωσαν τις προσδοκίες.

Η συμμετοχή μας στο 2nd International Finswimming Cup το Σαββατοκύριακο 21 και 22 Δεκεμβρίου στέφτηκε από πλήρη επιτυχία, καθώς η ομάδα αγωνίστηκε απέναντι σε 30 σωματεία- κολοσσούς στο άθλημα και κέρδισε 7 μετάλλια (2 χρυσά μετάλλια στα 50 και 100μ. Διπλά Πέδιλα η Αλεξάνδρα Γερούκη, 1 αργυρό μετάλλιο στα 200μ. Διπλά Πέδιλα η Σοφία Τσουκνίδα και 4 χάλκινα μετάλλια, στα 400 Διπλά Πέδιλα ο Ακης Τσουκνίδας, η Σοφία Τσουκνίδα και η Αλεξάνδρα Γερούκη και στα 200μ διπλά πέδιλα η Αλεξάνδρα Γερούκη ). Όλοι σχεδόν οι αθλητές κατέκτησαν θέσεις στην οκτάδα, όρια συμμετοχής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και στο OPEN και μείωσαν χρόνους. Εκπληκτική εμφάνιση έκαναν και οι μικρότεροι αθλητές της κατηγορίας Παμπαίδων και Παγκορασίδων Β, οι οποίοι συμμετείχαν για πρώτη φορά σε μεγάλη διοργάνωση καθώς και η αθλήτρια Άννα Κρανά, η οποία αγωνίστηκε με μονοπέδιλο στα 50 μ. επιφανείας, ένα δύσκολο και επίπονο αλλά εντυπωσιακό αγώνισμα.

Την αποστολή στελέχωσαν οι αθλητές : Αθανάσιος Μπαμπλέκης, Αθανάσιος Γκούγκλιας, Άκης Τσουκνίδας, Θάλεια Τσανάκα, Άννα Κρανά, Κωνσταντίνος Καλούτσας, Αλεξάνδρα Γερούκη, Θεοφάνης Γερούκης, Ηλίας Βούζας, Σοφία Τσουκνίδα και Παναγιώτα Φιλίππου και η προπονήτριά τους κ. Νατάσσα Θώδη και έλαβαν τις παρακάτω θέσεις:

Αθανάσιος Μπαμπλέκης (κατηγορία Ανδρών) : 4ος στα 400μ. Διπλά Πέδιλα, 7ος στα 50μ. και στα 200μ Διπλά πέδιλα και 8ος στα 100μ. Διπλά Πέδιλα.

Αθανάσιος Γκούγκλιας (κατηγορία Ανδρών): 14ος στα 50 μ. Διπλά Πέδιλα.

Άκης Τσουκνίδας (κατηγορία Παίδων): 3ος (χάλκινο μετάλλιο) στα 400 μ. Διπλά Πέδιλα, 5ος στα 50μ. και στα 200μ. Διπλά Πέδιλα και 7ος στα 100μ. Διπλά Πέδιλα.

Άννα Κρανά (κατηγορία Κορασίδων) 8η στα 400μ. Διπλά Πέδιλα, 10η στα 200μ. Διπλά Πέδιλα, 12η στα 50μ. Επιφανείας και στα 100μ. Διπλά Πέδιλα

Θάλεια Τσανάκα (κατηγορία Κορασίδων) 17η στα 200μ. Διπλά Πέδιλα, 24η στα 100μ. Διπλά Πέδιλα και 26η στα 50 μ. Διπλά Πέδιλα.

Κωνσταντίνος Καλούτσας (κατηγορία Παμπαίδων Α) 4ος στα 50μ. και στα 100μ. Διπλά Πέδιλα, 5ος στα 200μ. Διπλά Πέδιλα.

Αλεξάνδρα Γερούκη (κατηγορία Παγκορασίδων Α) 1η (χρυσά μετάλλια) στα 50 και στα 100μ. Διπλά Πέδιλα και 3η (χάλκινα μετάλλια) στα 200μ και στα 400μ. Διπλά Πέδιλα.

Ηλίας Βούζας (κατηγορία Παμπαίδων Β) 6ος στα 100μ. και στα 400μ. Διπλά Πέδιλα και 8ος στα 200 μ. Διπλά Πέδιλα

Θεοφάνης Γερούκης (κατηγορία Παμπαίδων Β) 5ος στα 50 και στα 400μ. Διπλά Πέδιλα , 6ος στα 200μ. Διπλά Πέδιλα και 7ος στα 100μ. Διπλά Πέδιλα.

Σοφία Τσουκνίδα (κατηγορία Παγκορασίδων Β) 2η (αργυρό μετάλλιο) στα 200μ. Διπλά Πέδιλα, 3η (χάλκινο μετάλλιο) στα 400 μ. Διπλά Πέδιλα  και 7η στα 50 και στα 100 μ. Διπλά Πέδιλα.

Παναγιώτα Φιλίππου (κατηγορία Παγκορασίδων Β) 5η στα 200 και στα 400μ. Διπλά Πέδιλα, 6η στα 100 μ. Διπλά Πέδιλα και 9η στα 50μ. Διπλά Πέδιλα.

Η διοίκηση της ομάδας και ο πρόεδρος κ. Δημήτριος Γκούγκλιας συγχαίρουν τους αθλητές και τις προπονήτριες του τμήματος κ. Νατάσσα Θώδη και Ευγενία Δρόσου για τις εξαιρετικές επιδόσεις τους, εύχονται στους αθλητές-αθλήτριες και σε όλο τον κόσμο, καλές γιορτές και μια νέα χρονιά με υγεία και πολλές επιτυχίες.

 

Στείλτε το άρθρο Στείλτε το άρθρο

Εκτυπώστε το άρθρο Εκτυπώστε το άρθρο

 

<< Επιστροφή

Αύγουστος 2020
Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31EC