Από την υπηρεσία καθαριότητας του Δήμου Καρδίτσας παρακαλούνται οι δημότες να μην καταλαμβάνουν πεζοδρόμια εναποθέτοντας σωρούς κλαδιών από κλαδέματα δέντρων και θάμνων. Η εναπόθεση των κομμένων κλαδιών θα πρέπει να γίνεται σε χώρους που δεν εμποδίζεται η διέλευση των πεζών και θα πρέπει να ενημερώνεται άμεσα η υπηρεσία καθαριότητας στο τηλέφωνο 2441076000 ώστε να γίνεται έγκαιρα η απομάκρυνση τους.
Έκκληση να μην καταλαμβάνονται πεζοδρόμια με κλαδιά και χόρτα
![](https://www.karditsanews.gr/wp-content/uploads/2019/11/DIMARXEIO-KARDITSAS-2.gif)