Λόγω των υψηλών θερμοκρασιών που θα επικρατήσουν με βάση τις προγνώσεις της ΕΜΥ την Τρίτη 9 και την Τετάρτη 10 Ιουλίου, η αίθουσα του ισογείου της Περιφερειακής Ενότητας Καρδίτσας επί της Κουμουνδούρου 29, θα παραμείνει ανοικτή από το πρωί μέχρι και αργά το απόγευμα. Η αίθουσα κλιματίζεται και σε αυτή θα μπορούν να προσέλθουν τα άτομα που παρουσιάζουν ευπάθεια στη ζέστη, ώστε να προστατευτούν από τις υψηλές θερμοκρασίες.
Ανοικτή κλιματιζόμενη αίθουσα της Π.Ε. Καρδίτσας
![](https://www.karditsanews.gr/wp-content/uploads/2019/07/PE-KARDITSAS.gif)