Μέσα στα πλαίσια του Προγράμματος Κοινωνικοποίησης οι νέοι – ες του ¨Θεοδωρίδειου Κέντρου – Ορίζοντες¨ του Δήμου Καρδίτσας, επισκέφτηκαν την έκθεση Ζωγραφικής από τους μαθητές του τμήματος ένταξης του 18 ου Δημ. Σχολείου μέσα στα πλαίσια του προγράμματος που έκαναν με θέμα ¨ η Γνώση μέσα από την Τέχνη¨, που πραγματοποιείται στον Εικαστικό Όμιλο Καρδίτσας.. Τους νέους-ες συνόδεψαν το προσωπικό του Κέντρου , η κα. Ψημμένου Ρέα, εθελόντρια του Κέντρου καθώς και μία εθελόντρια από τον Ερυθρό Σταυρό.
Σε έκθεση Ζωγραφικής οι νέοι του Κέντρου Ορίζοντες
![](https://www.karditsanews.gr/wp-content/uploads/2016/04/ORIZONTES-11.gif)