Tag Archive | "Τοποθετήσεις"

Tags: , ,

Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών σε λειτουργικά κενά

Posted on 30 Σεπτεμβρίου 2016 by admin

Οι φετινές τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά έγιναν σύμφωνα με τα νέα ΦΕΚ αναθέσεων του ΥΠΠΕΘ και με βάση τους επικαιροποιημένους πίνακες κενών-πλεονασμάτων που απέστειλαν οι σχολικές μονάδες, αφού λήφθηκαν υπόψη τα αποτελέσματα συνεδριάσεων των συλλόγων διδασκόντων, με την εξής σειρά:

  1. Συμπλήρωση Ωραρίου. Προηγήθηκαν στην τοποθέτηση όσοι/ες εκπαιδευτικοί έχουν οργανική θέση και δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό τους ωράριο, ανεξάρτητα αν είχαν ή όχι χαρακτηριστεί ως υπεράριθμοι/ες με τη διαδικασία του καλοκαιριού. Στη συμπλήρωση ωραρίου προηγούνται οι συνάδελφοι/ισσες που ανήκουν στην ίδια ομάδα σχολείων, και έπονται όσοι/ες επιθυμούν μετακίνηση από όμορη ομάδα.
  2. Διάθεση ΠΥΣΔΕ. Έπονται στην τοποθέτηση οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση ΠΥΣΔΕ.
  3. Αποσπάσεις. Οι εκπαιδευτικοί που ζητούν απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ καθώς και όσοι έχουν έρθει από άλλα ΠΥΣΔΕ, συγκρίνονται μεταξύ τους με μόρια απόσπασης. Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ θα εξεταστούν σε επόμενες συνεδριάσεις.

Να τονίσουμε πως οι συνάδελφοι/ισσες που δεν καταθέτουν δήλωση προτίμησης ή έχουν πολύ περιορισμένες προτιμήσεις ενδέχεται να μετακινηθούν σε οποιοδήποτε σχολείο προκύψει λειτουργικό κενό.

 

Περιπτώσεις συναδέλφων/ισσών που ζητούσαν με αίτησή τους, για σοβαρούς λόγους υγείας, να απαλλαγούν από διδακτικό ωράριο και να υποστηρίζουν διοικητικά τις σχολικές μονάδες, έγιναν δεκτές.

Η διοικητική στήριξη των σχολείων με γραμματεία δεν έχει ακόμη εξεταστεί από το ΠΥΣΔΕ. Οι συνάδελφοι/ισσες που δεν έχουν διδακτικό ωράριο παραμένουν στις προσωρινές τους τοποθετήσεις με την απόφαση του Διευθυντή Εκπαίδευσης. Ζητήσαμε να καταγραφούν ανά σχολική μονάδα όλες οι διδακτικές ώρες και τα πλεονάσματα ωρών και να ληφθεί υπόψη ο αριθμός των εκπαιδευτικών που μετακινούνται σε άλλα σχολεία, ώστε να γίνει μια δίκαιη κατανομή στις γραμματείες. Σε καμία περίπτωση δεν επιθυμούμε να επαναληφθούν φαινόμενα του παρελθόντος, με κάποια σχολεία να έχουν υπερεπάρκεια σε γραμματειακή υποστήριξη, ενώ άλλα με πολύ μεγάλο αριθμό μαθητικού δυναμικού να αδυνατούν να λειτουργήσουν διοικητικά.

Ο αριθμός ενστάσεων ήταν, μέχρι στιγμής, πολύ μικρός και οι περισσότερες έγιναν ομόφωνα δεκτές.

Πραγματοποιήθηκαν για πρώτη φορά κοινές συνεδριάσεις ΠΥΣΔΕ-ΠΥΣΠΕ. Η α/θμια είχε ελλείμματα 10 διδακτικών ωρών στην ειδικότητα ΠΕ05 – Γαλλικής και 27 διδακτικών ωρών στην ειδικότητα ΠΕ19-20 Πληροφορικής. Ζητήσαμε πρώτα να γίνουν όλες οι τοποθετήσεις της α/θμιας και κατόπιν να μας αποσταλεί πίνακας με τα εναπομείναντα κενά. Το αίτημά μας έγινε δεκτό. Έτσι, αναρτήθηκαν στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ τα σχολεία με τις κενές διδακτικές ώρες και οι συνάδελφοι/ισσες δήλωσαν επί πραγματικών κενών, γνωρίζοντας εκ των προτέρων που πρόκειται να τοποθετηθούν. Η διαδικασία αυτή ουδέποτε είχε επαναληφθεί στο παρελθόν, απεναντίας επικρατούσε μεθοδευμένη «θολούρα», για λόγους που η εκπαιδευτική κοινότητα γνωρίζει. Αποκαθίστανται σοβαρά θέματα διαφάνειας και δικαιοσύνης. Στην α/θμια διατέθηκαν συνολικά 4 εκπαιδευτικοί ΠΕ05 – Γαλλικής και 4 ΠΕ19-20 Πληροφορικής.

Χρήστος Παπαστάθης

Αιρετό αναπληρωματικό μέλος ΠΥΣΔΕ

ηλ.δ/νση: (chrisnpapas@gmail.com)

 

Γεωργία Αμπατζή

Αιρετό τακτικό μέλος ΠΥΣΔΕ

ηλ.δ/νση: (geoampatzi@sch.gr)

 

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιοδήποτε υπηρεσιακό ή/και συνδικαλιστικό ζήτημα.

 

 

 

Εκπρόσωποι της Εκπαιδευτικής Δράσης

Comments (0)

Tags: , ,

Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών μετά την συνεδρίαση του ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας

Posted on 15 Σεπτεμβρίου 2016 by admin

Από τη Διεύθυνση Π/θμιας Εκπαίδευσης και το ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας και σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 31η/13-09-2016 Πράξη του, ανακοινώνονται:

Α.  ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΠΕ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ70 – ΔΑΣΚΑΛΩΝ
1. Σούφλας Δημήτριος: από το 7ο Δ.Σ. Καρδίτσας  στο Δ.Σ. Ρεντίνας.

Β. ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ70 – ΔΑΣΚΑΛΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
1. Αβτζόγλου Ανατολή: από το 10ο Δ.Σ. Καρδίτσας στο Τμήμα Ένταξης του 9ου Δ.Σ.  Καρδίτσας.
2. Κίτσιου Ελένη: από διάθεση (λειτ. υπερ.) στο Τμήμα Ένταξης του Δ.Σ.  Λεονταρίου.

Γ. ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ70 – ΔΑΣΚΑΛΩΝ
1. Κώστα Ελένη: από διάθεση (λειτ. υπερ.) στο Δ.Σ. Λεονταρίου.
2. Καλύβα Μαρία: από διάθεση στο Δ.Σ. Ανάβρας.

Δ. ΠΡΟΣΩΡΙΝΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ60 – ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ
1. Παπαγιάννη Στέλλα: από διάθεση στο 13ο Ν/Γ Καρδίτσας.

Ε. ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ70  & ΠΕ60 – ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
1. Τσιτσιρίγκα Ιωάννα: από διάθεση (απόσπαση), στο Ειδικό Δ.Σ. Καρδίτσας.
2. Τσίβου Χριστίνα: από διάθεση (απόσπαση) στο Ειδικό Ν/Γ Καρδίτσας.

ΣΤ. ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ06 – ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ
1. Γιαννοπούλου Χριστίνα: στο Δ.Σ. Σταυρού και συμπλήρωση ωραρίου 9ώρες στο 7ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
2. Σπανού Πολυξένη: στο 4ο Δ.Σ. Σοφάδων για 4ώρες.
3. Χολέβα Σταματία: στο 3ο Δ.Σ. Καρδίτσας για 3ώρες και συμπλήρωση ωραρίου 20ώρες στο 13ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
4. Καρφή Ουρανία: Δ.Σ. Καλλιφωνίου (οργανικά) και συμπλήρωση ωραρίου 6ώρες στο 3ο Δ.Σ. Καρδίτσας.

Comments (0)

Tags: , ,

Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Μουσικής και Γερμανικών Α/θμιας εκπαίδευσης

Posted on 08 Σεπτεμβρίου 2016 by admin

Από τη Διεύθυνση Π/θμιας Εκπαίδευσης και το ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας ανακοινώνονται τα ονόματα των εκπ/κών κλάδουΠΕ16.01 – Μουσικής και ΠΕ07 – Γερμανικής Γλώσσας που τοποθετούνται σε σχολικές μονάδες της Π.Ε. Καρδίτσας για το σχολικό έτος 2016-2017, σύμφωνα με την υπ’ αριθμ.   28η/07-09-2016 Πράξη του ΠΥΣΠΕ.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ16.01 – ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ

  1. Αθανασίου Αικατερίνη: από διάθεση στο 7ο Δ.Σ. Καρδίτσας  και συμπλήρωση  ωραρίου  9ώρες στο 2ο Δ.Σ. Σοφάδων.
    2. Παληού Φωτεινή: 14ο Δ.Σ. Καρδίτσας (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου 6ώρες στο Δ.Σ. Αγίου Θεοδώρου και 2ώρες στο 18ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    3. Ματθαιοπούλου Ελένη: 3ο Δ.Σ. Καρδίτσας (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου στο 13ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    4. Ζουμπογιάννη Γεωργία: 10ο Δ.Σ. Καρδίτσας (οργανικά) και συμπλήρωση ωραρίου 10 ώρες στο 18ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    5. Γιαννέλος Νικόλαος: 2ο Δ.Σ. Καρδίτσας  (οργανικά) και συμπλήρωση ωραρίου 4ώρες στο  Δ.Σ. Κρύας Βρύσης.
    6. Παπακώστα Έλενα: Δ.Σ. Αρτεσιανού (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου 15ώρες στο 4ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    7. Ζητούνη Αικατερίνη: 1ο Δ.Σ. Παλαμά (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου    6ώρες στο  Δ.Σ. Καλλιθήρου και 6ώρες στο  Δ.Σ. Προαστίου.
    8. Τσουκαλά Αγορίτσα: Δ.Σ. Καλλιφωνίου (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου 6ώρες στο  Δ.Σ. Μητρόπολης, 6ώρες Δ.Σ. Καρποχωρίου και 4ώρες Δ.Σ. Σταυρού.
    9. Γιαμοπούλου Παρασκευή: 4ο Δ.Σ. Σοφάδων (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου 7ώρες στο  1ο Δ.Σ. Σοφάδων και 3ώρες στο 2ο Δ.Σ. Σοφάδων.
    10. Τσιγάρα Μαρία: Δ.Σ. Καρδιτσομαγούλας (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου    6ώρες στο  1ο Δ.Σ. Μουζακίου και 7ώρες στο  2ο Δ.Σ. Μουζακίου.
    11. Μπίμπιλας Αχιλλέας: 2ο Δ.Σ. Παλαμά (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου    8ώρες στο 3ο Δ.Σ. Παλαμά και 6ώρες στο Δ.Σ. Ιτέας.
    12. Κοζιού Σουλτάνα: 6ο Δ.Σ. Καρδίτσας (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου 6ώρες στο 1ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    13. Μπαλακτσή Φωτεινή: 9ο Δ.Σ. Καρδίτσας (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου 6ώρες στο 1ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    14. Νταλαγεώργου Όλγα: 5ο Δ.Σ. Καρδίτσας (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου 4ώρες στο 19ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    15. Εγγλέζου Κωνσταντία: 8ο Δ.Σ. Καρδίτσας (οργανικά) και συμπλήρωση  ωραρίου 6ώρες στο  Δ.Σ. Ματαράγκας.

 

Comments (0)

Tags: , ,

Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Αγγλικής γλώσσας

Posted on 06 Σεπτεμβρίου 2016 by admin

Από τη Διεύθυνση Π/θμιας Εκπαίδευσης  και το ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας ανακοινώνονται τα ονόματα των εκπ/κών κλάδου ΠΕ06 (ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ) που τοποθετούνται σε σχολικές μονάδες της Π.Ε. Καρδίτσας για το σχολικό έτος 2016-2017, σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 26 η/05-09-2016 Πράξη του ΠΥΣΠΕ.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ06 (ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ) ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ

Α. ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ

  1. Κοντού Ευαγγελία: στο 6ο Δ.Σ. Καρδίτσας  και συμπλήρωση ωραρίου  7ώρες στο 4ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    2. Θεολόγη Στέλλα: στο 8ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    3. Θεοχάρη Ειρήνη: στο 9ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    4. Παπαδημητρίου Χρυσάνθη: στο 5ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    5. Παπαργυρίου Βασιλική: στο 5ο Δ.Σ. Καρδίτσας  6ώρες ενισχυτική γλωσσομάθειας και 4ώρες στο ολοήμερο του 5ου Δ.Σ.  και συμπλήρωση ωραρίου στο 10ο Δ.Σ. Καρδίτσας  7ώρες ενισχυτική γλωσσομάθειας και  4ώρες στο ολοήμερο του 10ου Δ.Σ.

Β. ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ

  1. Φιλίππου  Ανδρέας: στο 14ο Δ.Σ. Καρδίτσας και συμπλήρωση ωραρίου  11ώρες στο 1ο Δ.Σ. Καρδίτσας.

Γ. ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Σουλιώτου Εριφύλη: Δ.Σ. Φύλλου (οργανικά) και συμπλήρωση ωραρίου 14ώρες στο Δ.Σ. Ιτέας.
    2. Ρουβολή Δήμητρα: Δ.Σ. Αγίας Τριάδας (οργανικά) και συμπλήρωση ωραρίου 12ώρες στο 18ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    3. Αντωνίου Ευτυχία: Δ.Σ. Μαραθέας (οργανικά) και συμπλήρωση ωραρίου  8ώρες στο Δ.Σ. Καρδιτσομαγούλας.
    4. Παπανικολάου Λεμονιά: στο Δ.Σ. Μαγούλας.
    5. Παπαλέξη Όλγα: Δ.Σ. Λεονταρίου (οργανικά) και συμπλήρωση ωραρίου  9ώρες στο Δ.Σ. στο Δ.Σ. Καλλιθήρου.
    6. Παπαδοπούλου Αγγελική: στο  Δ.Σ. Καλλιθήρου και συμπλήρωση ωραρίου  11ώρες στο 10ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    7. Καρφή Ουρανία: Δ.Σ. Καλλιφωνίου (οργανικά) και συμπλήρωση ωραρίου  6ώρες στο 13ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    8. Χολέβα Σταματία: στο 3ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    9. Κρανιώτη Βασιλική: Δ.Σ. Ανάβρας (οργανικά) και συμπλήρωση ωραρίου  5ώρες στο 2ο Δ.Σ. Σοφάδων.
    10. Βαΐου Αγορίτσα: στο Δ.Σ. Αγναντερού.
    11. Γιαννοπούλου Χρυσούλα: στο Δ.Σ. Σταυρού και συμπλήρωση ωραρίου στη Σχολική Σύμβουλο της 5ης Εκπ/κής Περιφέρειας Καρδίτσας.
    12. Δράκου Αγγελική: στο Δ.Σ. Αγίου Θεοδώρου.
    13. Αντωνοπούλου Ουρανία: στο Δ.Σ. Κυψέλης και συμπλήρωση ωραρίου  8ώρες στο 2ο Δ.Σ. Μουζακίου.
    14. Σπανού  Πολυξένη: στο 4ο Δ.Σ. Σοφάδων  4ώρες και συμπλήρωση ωραρίου στη Σχολική Σύμβουλο της 3ης Εκπ/κής Περιφέρειας Καρδίτσας.
    15. Αθανασούλα Δήμητρα: στο 2ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    16. Κουντάκη Άννα: στο Δ.Σ. Κέδρου.
    17. Αναστασοπούλου Αγλαΐα: Δ.Σ. Κρύας Βρύσης (οργανικά) και συμπλήρωση ωραρίου 2ώρες στο ολοήμερο του Δ.Σ. Μητρόπολης.

 

Comments (0)

Tags: , ,

Προσωρινές τοποθετήσεις εκπ/κών Α/θμιας σε σχολικές μονάδες της Π.Ε.

Posted on 01 Σεπτεμβρίου 2016 by admin

Από τη Διεύθυνση Π/θμιας Εκπαίδευσης και το ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας ανακοινώνονται τα ονόματα των εκπ/κών κλάδων ΠΕ70 (Δασκάλων), ΠΕ60 (Νηπιαγωγών) και ΠΕ19-20 (Πληροφορικής) που τοποθετούνται σε σχολικές μονάδες της Π.Ε. Καρδίτσας για το σχολικό έτος 2016-2017, σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 23η/31-08-2016 Πράξη του ΠΥΣΠΕ.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ

ΠΕ70 (ΔΑΣΚΑΛΩΝ) ΣΕ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ

  1. Κόφφα Ζωή: Λειτουργικά υπεράριθμη από το 2ο Δ.Σ. Μουζακίου, στο Δ.Σ. Δρακότρυπας.
    2. Κουκουσούλα Αριστέα: από διάθεση ΠΥΣΠΕ (απόσπαση) στο Δ.Σ. Αργυρίου.
    3. Γέρμανου Ιωάννα – Σταυρούλα: από διάθεση ΠΥΣΠΕ (απόσπαση) στο Δ.Σ. Ανθηρού.

ΠΕ70 (ΔΑΣΚΑΛΩΝ) – ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

  1. Τσιτσιρίγκα Ιωάννα: από διάθεση ΠΥΣΠΕ (απόσπαση), στο Ειδικό Δ.Σ. Καρδίτσας.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ60 (ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ) ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ

Α. ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ

  1. Μηλαρά Ευτυχία: από 4ο Ν/Γ Καρδίτσας, στο   39ο    Ν/Γ Καρδίτσας
    2.    Τσιώλη – Προσγολίτη Γεωργία: από 14ο Ν/Γ Καρδίτσας, στο   33ο  Ν/Γ Καρδίτσας
    3.    Σφήκα – Πλακιά  Αγγελική: από 29ο Ν/Γ Καρδίτσας,  στο   2ο Ν/Γ Καρδίτσας
    4.    Παναγιωτίδου Ουρανία: από Ν/Γ Αρτεσιανού, στο  15ο Ν/Γ Καρδίτσας
    5.    Σκαρμούτσου Λεμονιά: από Ν/Γ Σταυρού, στο   28ο  Ν/Γ Καρδίτσας
    6.    Κωλέτση –Ζορμπά Παναγιώτα: από 27ο Ν/Γ Καρδίτσας,  στο   7ο Ν/Γ Καρδίτσας
    7.    Μητρούση Θωμαΐς: από 34ο Ν/Γ Καρδίτσας  στο  7ο Ν/Γ Καρδίτσας
    8.    Μανούρα    Ελένη: από Ν/Γ Βλοχού, στο 1Ο    Ν/Γ ΠΑΛΑΜΑ
    9.    Γούση Μαρία:  από 2ο Ν/Γ Σοφάδων, στο 5ο Ν/Γ  Σοφάδων
    10.     Μπίλλη Ελισάβετ: από Ν/Γ Καππαδοκικού, στο  5ο  Ν/Γ  Σοφάδων
    11.    Λιόβα Παρασκευή: από Ν/Γ Κυψέλης, στο 4ο    Ν/Γ Σοφάδων
    12.    Κατσαρού Σοφία:  από Ν/Γ Αγίας Τριάδας, στο 15ο  Ν/Γ  Καρδίτσας
    13.     Καλύβα  Ελένη: από Ν/Γ Κέδρου,  στο  10ο   Ν/Γ  Καρδίτσας
    14.    Μιμίκου Μαρία: από Ν/Γ Προδρόμου, στο  28ο   Ν/Γ Καρδίτσας
    15.    Τοπαλίδου  Στέλλα: από Ν/Γ Καλλιθήρου,  στο   33ο  Ν/Γ Καρδίτσας
    16.    Κραγιοπούλου Ελένη: από Ν/Γ Μακρυχωρίου, στο 10ο Ν/Γ Καρδίτσας
    17.    Κοψαχειλάλου Σταυρούλα: από Ν/Γ Φίλιας, στο 10ο Ν/Γ Καρδίτσας
    18.    Σαββάλα Ειρήνη: από Ν/Γ Ρεντίνας, στο 1ο Ν/Γ Μουζακίου
    19.    Μουλαντζίκου Στυλιανή: από Ν/Γ Κοσκινά, στο 6ο Ν/Γ Καρδίτσας
    20.    Χατζηλαδά Αναστασία: από Ν/Γ Ανθοχωρίου, στο  4ο Ν/Γ Σοφάδων
    21.    Κρομμύδα Βασιλική: από Ν/Γ Ανθηρού, στο  5ο Ν/Γ Καρδίτσας
    22.    Κωτούλα Αναστασία: από Ν/Γ Μητρόπολης, στο Ν/Γ Καρδιτομαγούλας.

Β. Από διάθεση ΠΥΣΠΕ

  1. Δημακοπούλου Βασιλική: από διάθεση ΠΥΣΠΕ, στο Ν/Γ Αγναντερού
    2.  Λέτσιου Μαρία:   από διάθεση ΠΥΣΠΕ, στο  4ο Ν/Γ Σοφάδων
    3. Τσουπαροπούλου Αντωνία:  από διάθεση ΠΥΣΠΕ, στο 23ο Ν/Γ Καρδίτσας.

Γ. Από διάθεση ΠΥΣΠΕ (Απόσπαση)

  1. Βαλκάνη Αικατερίνη:  από διάθεση ΠΥΣΠΕ (απόσπαση), στο 6ο Ν/Γ Καρδίτσας
    2.    Καμινιώτη Αλεξάνδρα: από διάθεση ΠΥΣΠΕ (απόσπαση), στο Ν/Γ Λεονταρίου
    3.    Ντόβολου Δήμητρα: από διάθεση ΠΥΣΠΕ (απόσπαση), στο 22ο Ν/Γ Καρδίτσας

ΠΕ60 (ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ) – ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

  1. Τσίβου Χριστίνα: από διάθεση ΠΥΣΠΕ (απόσπαση), στο Ειδικό Ν/Γ Καρδίτσας.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ19-20 (ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ) ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ

  1. Δαλέζιος Νικόλαος:  15ώρες στο 8ο Δ.Σ. Καρδίτσας, 4ώρες στο Δ.Σ. Κρύας Βρύσης και 4ώρες στο Δ.Σ. Καλλιφωνίου.
    2. Κοντούλη Βασιλική: 17ώρες στο 5ο Δ.Σ. Καρδίτσας και 6ώρες στο 12ο Δ.Σ. Καρδίτσας.
    3. Κρομμύδα Δήμητρα:  12ώρες στο 9ο Δ.Σ.  Καρδίτσας, 6ώρες στο Δ.Σ.  Μαυρομματίου και 5ώρες στο Δ.Σ.  Μαγούλας
    4. Φλώρος Γρηγόριος: 12ώρες στο 14ο Δ.Σ.  Καρδίτσας και 11ώρες στο 18ο Δ.Σ.  Καρδίτσας
    5. Λάππας Σεραφείμ: 6ώρες στο Δ.Σ.  Ματαράγκας, 6ώρες στο Δ.Σ.  Καρποχωρίου, 6ώρες στο Δ.Σ.  Αγ.Θεοδώρου και 4ώρες στο Δ.Σ.  Σταυρού
    6. Τσαρούχας Γεώργιος: 11ώρες στο 4ο Δ.Σ.  Σοφάδων και 12ώρες στο 2ο Δ.Σ.  Σοφάδων
    7. Θανόπουλος Λεωνίδας: 12ώρες στο 1ο Δ.Σ.  Καρδίτσας, 6ώρες στο Δ.Σ.  Μητρόπολης και 4ώρες στο Δ.Σ.  Αγ.Τριάδας
    8. Παππάς Παναγιώτης: 12ώρες στο 10ο  Δ.Σ.  Καρδίτσας, 9ώρες στο 13ο Δ.Σ.  Καρδίτσας και 2ώρες στο Δ.Σ.  Αγναντερού
    9. Τσιαμούρτα Ελένη: 12ώρες στο 4ο Δ.Σ.  Καρδίτσας, 6ώρες στο Δ.Σ.  Καρδιτσομαγούλας και 4ώρες στο Δ.Σ.  Αγναντερού
    10. Κολοβός Δημήτριος: 6ώρες στο Δ.Σ.  Ανάβρας, 6ώρες στο Δ.Σ.  Λεονταρίου, 7ώρες στο 1ο Δ.Σ.  Σοφάδων και 4ώρες στο Δ.Σ.  Φύλλου
    11. Ακρίβος Βασίλειος: 11ώρες στο 3ο Δ.Σ.  Καρδίτσας και 12ώρες στο 7ο Δ.Σ.  Καρδίτσας
    12. Μυλωνά Αικατερίνη: 8ώρες στο 1ο Δ.Σ.  Παλαμά, 6ώρες στο 2ο Δ.Σ.  Παλαμά και 8ώρες στο 3ο Δ.Σ.  Παλαμά
    13. Τζιωρτζιώτη Ειρήνη: 15ώρες στο 2ο Δ.Σ.  Καρδίτσας και 6ώρες στο Δ.Σ.  Αρτεσιανού
    14. Μαυραντζάς Νικόλαος: 12ώρες στο 6ο Δ.Σ.  Καρδίτσας, 6ώρες στο Δ.Σ.  Καλλιθήρου και 5ώρες στο Δ.Σ.  Προαστίου
    15. Τεταγιώτης Μιχαήλ: 6ώρες στο  Δ.Σ.  Ιτέας, 6ώρες στο 1ο Δ.Σ. Μουζακίου, 6ώρες στο 2ο Δ.Σ. Μουζακίου και 5ώρες στο 19ο Δ.Σ. Καρδίτσας

Από τη Δ/νση Π/θμιας Εκπαίδευσης και το ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας και σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 23η/31-08-2016 Πράξη του, Καλούνται την Πέμπτη, 01-09-2016:

  1. Οι λειτουργικά υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί που δεν κατέστη δυνατή η τοποθέτησή τους και παραμένουν στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ, να κάνουν ανάληψη υπηρεσίας στο σχολείο της οργανικής τους θέσης.
  2. Όσοι εκπαιδευτικοί βρίσκονται στη διάθεση και οι αποσπασμένοι από άλλα ΠΥΣΠΕ που δεν τοποθετήθηκαν, να κάνουν ανάληψη υπηρεσίας στο γραφείο της Δ/νσης Π.Ε. Καρδίτσας.
  3. Οι εκπαιδευτικοί του κλάδου ΠΕ19-20 – Πληροφορικής να κάνουν ανάληψη υπηρεσίας στο σχολείο της πρώτης τοποθέτησής τους.

Comments (0)

Tags: , ,

Ανακοινώθηκαν οι προσωρινές τοποθετήσεις των λειτουργικά υπεράριθμων Δασκάλων

Posted on 26 Αυγούστου 2016 by admin

Από τη Δ/νση και το ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας ανακοινώνονται οι προσωρινές τοποθετήσεις των λειτουργικά υπεράριθμων εκπ/κών κλάδου ΠΕ70 – Δασκάλων σε σχολικές μονάδες της Π.Ε. Καρδίτσας  για το διδακτικό έτος 2016-2017, σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 23η/26-08-2016 Πράξη του ΠΥΣΠΕ.

ΠΕ 70

  1. Αποστολόπουλος Σπυρίδων: από  Δ.Σ. Αρτεσιανού στο 4ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    2.    Αργυρόπουλος Αθανάσιος: από Δ.Σ. Μαυρομματίου στο 1ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    3.    Γάλλου Παρασκευή : από Δ.Σ. Φύλλου στο 3ο Δ.Σ. Παλαμά
    4.    Γκαραβέλα Σοφία: από 1ο Δ.Σ. Μουζακίου στο Δ.Σ. Δρακότρυπας
    5.    Ζορμπά Βικτωρία : από Δ.Σ. Ιτέας στο 3ο Δ.Σ. Παλαμά
    6.    Καραγιάννης Βασίλειος : από Δ.Σ. Προαστίου  στο 2ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    7.    Καριντζιά Μαρία: : από Δ.Σ. Κοσκινά στο Δ.Σ. Βλοχού
    8.    Λέτσιος Ιωάννης: από Δ.Σ. Σταυρού στο  6ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    9.    Μαλισιώβας Απόστολος : από Δ.Σ. Καρποχωρίου στο 1ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    10.    Μερεντίτη Κωνσταντία: από Δ.Σ. Μακρυχωρίου στο 8ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    11.    Μηλίτση Ειρήνη: από 1ο Δ.Σ. Μουζακίου στο  2ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    12.    Μητσιογιάννη Αναστασία: από Δ.Σ. Καρδιτσομαγούλας στο 8ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    13.    Μήτσιου – Τσάβαλου Αγλαΐα: από 13ο Δ.Σ. Καρδίτσας στο 5ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    14.    Μπαλακώστα Αριστέα: : από Δ.Σ. Καλλιφωνίου στο 5ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    15.    Μπούσδρας Σωτήριος: από Δ.Σ. Αγίας Τριάδας στο Δ.Σ. Βατσουνιάς
    16.    Ντόζη Ευαγγελία : από 2ο Δ.Σ. Παλαμά στο   3ο Δ.Σ. Παλαμά
    17.    Παπαδάκη Ανδρονίκη : από Δ.Σ. Καλλιφωνίου στο 5ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    18.    Παπακωνσταντίνου Ελένη : από Δ.Σ. Μακρυχωρίου στο 2ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    19.    Ρουμελιώτη Άννα: από Δ.Σ. Σταυρού στο 2ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    20.    Στύλου Ευαγγελία: από Δ.Σ. Καλλιφωνίου στο 5ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    21.    Τσέλιος Φώτιος: από 2ο Δ.Σ. Σοφάδων στο 8ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    22.    Τσιαντούλα Ευαγγελία: από Δ.Σ. Αγναντερού στο 2ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    23.    Τσιχτής Ευάγγελος: από Δ.Σ. Καλλιφωνίου στο  5ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    24.    Φλώρου Ιωάννα : από 3ο Δ.Σ. Καρδίτσας στο 12ο Δ.Σ. Καρδίτσας
    25.    Φροξυλιάς Παναγιώτης : από 4ο Δ.Σ Σοφάδων στο Δ.Σ. Ματαράγκας
    26.    Χαλβαντζή Ευθυμία: από Δ.Σ. Καλλιφωνίου στο 18ο Δ.Σ. Καρδίτσας

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ ΕΚΠ/ΚΟΙ ΚΛ. ΠΕ70
ΠΟΥ  ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΥΣΠΕ

  1. Αναγνώστου Ρομίνα – Ιωάννα
    2.    Γιολδάσης Σεραφείμ
    3.    Γκερμπεσιώτη Γραμματία
    4.    Κίτσιου Ελένη
    5.    Κοντοχρήστου Λαμπρινή
    6.    Κόφφα Ζωή
    7.    Κώστα Ελένη
    8.    Λάρδα Ευγενία
    9.    Μητσάκης Χρήστος
    10.    Μπαρούτα Έλλη
    11.    Παναγιωτίδου Μελπομένη
    12.    Ποζιός Δημήτριος
    13.    Τσάβαλος Αναστάσιος

ΕΚΠ/ΚΟΙ ΚΛ. ΠΕ70 (Από απόσπαση)
ΠΟΥ  ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΥΣΠΕ

  1. Γέρμανου Σταυρούλα-Ιωάννα
    2.    Ιωαννίδου Ελισσάβετ
    3.    Κουκουσούλα Αριστέα
    4.    Τάντος Θεοδόσιος

ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ

  1. Δ.Σ. Ανθηρού: 1 κενό
    2.    Δ.Σ. Αργυρίου: 1 κενό
    3.    Δ.Σ. Δρακότρυπας: 1 κενό

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ70 που παραμένουν στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας και οι αποσπασμένοι να υποβάλουν δήλωση προτίμησης στη γραμματεία του ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας  μέχρι την Δευτέρα, 29/08/2016 και ώρα 14:00 για την κάλυψη των  παραπάνω λειτουργικών κενών.

Η Πρόεδρος του ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας

     Μητσιάδη Ευθυμία

 

Comments (0)

Tags: , ,

Παράταση υποβολής αιτήσεων για τοποθέτηση εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας

Posted on 26 Αυγούστου 2016 by admin

Μετά από την έκδοση συμπληρωματικής εγκυκλίου από το ΥΠΠΕΘ σχετικά με τις τοποθετήσεις των εκπαιδευτικών σε σχολικές μονάδες της Δ/θμιας Εκπ/σης, από τη Δ/νση Δ.Ε. Καρδίτσας καλούνται οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί που είναι υπεράριθμοι ή αιτούνται συμπλήρωση ωραρίου ή βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ ή είναι αποσπασμένοι από άλλο ΠΥΣΔΕ, καθώς και όσοι αιτούνται απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ, να υποβάλουν αιτήσεις τοποθέτησης/απόσπασης μέχρι και την Παρασκευή 2-9-2016 και ώρα 9.00΄ (Fax. 2441080305, e-mail:  mail@dide.kar.sch.gr). Τα κενά και πλεονάσματα των σχολικών μονάδων Δ.Ε. Καρδίτσας  κατά κλάδο και ειδικότητα σε διδακτικές ώρες έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα (http://dide.kar.sch.gr)  και στον πίνακα ανακοινώσεων της Δ/νσης  Δ.Ε.  Καρδίτσας (Διάκου 15, ΠΥΣΔΕ 1ος όροφος, Τηλ. 2441080347,326).

Comments (0)

Γλυκερία - Ακολούθησα ένα αστέρι
Παυλίνα Βουλγαράκη - Λαβύρινθοι
Κώστας Μακεδόνας - Είναι πια αργά
Βιολέτα Ίκαρη - Μαύρα
Χάρις Αλεξίου - Πόρτες ανοιχτές
Πυξ Λαξ - Χωρίς ντροπή
Γιάννης Πάριος - Θα σ΄ αγαπώ
Ραλλία Χρηστίδου - Μονάχη ταξιδεύω
Ελεωνόρα Ζουγανέλη - Έλα
Λαυρέντης Μαχαιρίτσας - Έλα ψυχούλα μου

 


The Fray - You found me
Billy Ocean - Loverboy
Cock Robin - The promise you made
Whitney Houston - How will I know
Demi Lovato - I will survive
Beloved - Sweet harmony
Sheryl Crow - My favorite mistake
Asia - Heat of the moment
Zucchero - Wonerful life
Tina Turner - In your wildest dreams

 


Ιούλιος 2019
Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC