Ειδήσεις

Ξεκίνημα με ήττα για τους παίδες του ΣΠΑΚ

Με νέους στην πλειοψηφία τους αθλητές στη σύνθεσή του αγωνίστηκε η ομάδα των  Παίδων του Σ.Π.Α.Κ. στα Τρίκαλα απέναντι στην ομάδα της Άμιλλας το απόγευμα της Κυριακής, στον πρώτο της αγώνα  για το πρωτάθλημα Παίδων της Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ.. Σε έναν αγώνα που είχε διάρκεια 2 ώρες και 10 λεπτά η ομάδα μας κατάφερε να κατακτήσει τα δύο πρώτα σετ με σκορ 25-21 και 26-24, αλλά η ομάδα των Τρικάλων έκανε την ανατροπή κερδίζοντας  τα δύο επόμενα σετ με 23-25 και 18-25. Ο αγώνας κρίθηκε στο τάι μπρέικ στο οποίο η ομάδα των Τρικάλων προηγούνταν σταθερά φτάνοντας στη νίκη με 9-15.

Ιδιαίτερα ενθαρρυντικό για το μέλλον της ομάδας αποτελεί το γεγονός ότι οι νέοι αθλητές του Σ.Π.Α.Κ.  πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση απέναντι σε μεγαλύτερους και εμπειρότερους παίκτες, συμμετέχοντας όλοι στο παιχνίδι και ικανοποιώντας τον προπονητή τους.

Σ.Π.Α.Κ.(Παπαγεωργίου Αν.): Φατόλας Δ., Γεωργίου Ηλ., Μπούσδας Γ., Ρουμελιώτης Μ. (λ), Λαγός Δ., Νικολάου Μ., Καράι Κλ., Στάθης Αλ., Σταμούλης Ι., Φατόλας Ι.