Ειδήσεις

Σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου ο ΠΟΚ

Με θέση στην πρώτη δεκάδα και με πολύτιμες εμπειρίες επέστρεψαν οι αθλητές του ομίλου μας από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατηγορίας Παίδων που διεξήχθη στην Αθήνα στις 07-08/07/2017. Συγκεκριμένα ο ΠΟ Καρδίτσας συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα με τους Σακελλαρόπουλο Ηλία και Τρέμμα Αναστάσιο στα αγωνίσματα της ατομικής χρονομέτρησης στις 07/07/2017 και της αντοχής στις 08/07/2017. Στο αγώνισμα της ατομικής χρονομέτρησης ο Σακελλαρόπουλος Ηλίας κατέκτησε την 9η θέση στην Ελλάδα με χρόνο 00:18:01 δείχνοντας ότι βρίσκεται σε ανοδική πορεία κ ο Τρέμμας Αναστάσιος την 11η θέση με χρόνο 00:18:09. Την επόμενη ημέρα οι αθλητές μας συμμετείχαν στον αγώνα αντοχής που μετά από μια απαιτητική διαδρομή και από μια σειρά ατυχιών δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν διάκριση. Ο Τρέμμας Αναστάσιος ενώ βρισκόταν στην πρώτη 15αδα ένα χιλιόμετρο πριν τον τερματισμό υπέστη μηχανή βλάβη και τελικά τερμάτισε στην 23η θέση. Ο Σακελλαρόπουλος Ηλίας είχε πτώση και τερμάτισε στην 32η θέση.   Το ΔΣ του ομίλου συγχαίρει τους αθλητές του για την συμμετοχή τους και την προσπάθεια τους. Το μέλλον τους ανήκει όσο “εργάζονται” τόσο σκληρά σε όλα τα επίπεδα. Είμαστε υπερήφανοι για εσάς. Ευχαριστούμε επίσης τους άγρυπνους συνοδούς των αθλητών μας , Ευστάθιου Κων/νο και Τρέμμα Κων/νο , τους γονείς και τους χορηγούς του ομίλου μας!!!!