Ειδήσεις

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η γυναικεία ομάδα του Σ.Π.Α.Κ.

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η γυναικεία ομάδα του Σ.Π.Α.Καρδίτσας την Κυριακή το απόγευμα στο κλειστό Γυμναστήριο Καρδίτσας .Τα κορίτσια μετά από ένα πολύ καλό start  στον αγώνα προηγήθηκαν με 2-0 σετ παίζοντας όμορφο  βόλεϊ με εξαιρετική δουλειά σε σέρβις,υποδοχή και τελειωμένες επιθέσεις,από εκεί και μετά τα κορίτσια του Σ.Π.Α.Κ χάσανε τη συγκέντρωση τους  και κατάφεραν ένα ματς που έδειχνε ότι θα το κλείσουνε  με 3-0 σετ να το κάνουν ντέρμπι με την ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ  να καταφέρνει  να ισοφαρίζει τελικά με 2-2 σετ.Τελικά στο τάιμ μπρεϊκ αν και τα κορίτσια βρισκόταν πίσω στο σκορ με 11-7 καταφέρανε και δείξανε χαρακτήρα και κλείσανε το σετ παίρνοντας το ματς με 15-13.Πρώτη νίκη  στο πρωτάθλημα φτάνοντας παράλληλα στους 4 βαθμούς,οι προπονητές Αλεξίου Σάκης,Χαβρουζάς Βασίλης είναι απόλυτα ευχαριστημένοι από την διάθεση που δείχνει η γυναικεία ομάδα του Σ.Π.Α.Κ τόσο στις προπονήσεις όσο και στους αγώνες και είναι αρκετά αισιόδοξοι για την πορεία της ομάδας στη συνέχεια του πρωταθλήματος.Τα σετ με πρώτο το Σ.Π.Α.Κ (25-12,25-22,17-25,27-29,15-23).

Σ.Π.Α.Κ(Αλεξίου Αθ.,Χαβρουζάς Β.)Κωνσταντίνου,Γκορίλα,Κολοκύθα,Παπαστεφάνου,Κανάκη,Βαγενά,Παγώνη Μ(λ),Καρατζιά,Παπασακελαρίου(λ),Καλλιώρα,Παγώνη Α.,Παπαντώνη,Τεντολούρη,Νικολάου.