Ήττα για τον Α.Σ.Κ. στο Βόλο

Η καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου του αγώνα, δεν έφτανε για τον Α.Σ. Καρδίτσας που γνώρισε την ήττα στο Βόλο από τον τοπικό Ολυμπιακό με 79-54. Ο Α.Σ.Κ. στάθηκε καλά στο πρώτο μέρος το οποίο έληξε ισόπαλο με 31-31, όμως στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκαν με 56-43 στο 30′. Ο Α.Σ. Καρδίτσας δεν κατάφερε να αντιδράσει και προέκυψε το τελικό 79-54.

Ανεξάρτητα από την έκβαση του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά παράπονα από τα σφυρίγματα αλλά και τη γενικότερη στάση του α’ διαιτητή Φακίτσα.

Τα δεκάλεπτα: 18-8, 31-31 (ημιχρ.), 56-43, 79-54.

Α.Σ.Καρδίτσας (Κ.Ναούμ): Πανταζής 12, Μπράχος, Θώδης 4(1), Τσιαμούρας 12, Ναούμ 2, Κατσαρός, Κομποδιέτας 15(3), Μπραϊμιώτης, Ορφανιώτης, Αντωνίου 5(1), Κρανιάς, Νικολάου 4.

Προηγούμενο άρθρο Διοργανώνεται Εθελοντική Αιμοδοσία στο Γενικό Νοσοκομείο Καρδίτσας
Επόμενο άρθρο Πρόταση δημιουργίας σχολής τεχνολογικών επιστημών ποιότητας ζωής (Σ.Τ.Ε.Π.) στο ΤΕΙ Λάρισας με έδρα την Καρδίτσα