Το πάλεψε o Α.Σ.Κ αλλά…

Ο Α.Σ. Καρδίτσας είχε να αντιμετωπίσει το Σάββατο, τον πρωτοπόρο αλλά και αήττητο Αστέρα Λάρισας για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Θεσσαλίας. Απέναντι σε μια τέτοια πρόκληση, προσπάθησε να σταθεί με αξιώσεις απέναντι στους Λαρισαίους και μέχρι ενός σημείου το κατάφερε. Απλά στις λεπτομέρειες οι πρωτοπόροι φάνηκαν πιο αποτελεσματικοί και στα κρίσιμα σημεία του αγώνα είχαν περισσότερες λύσεις. Μετά την ισοπαλία του πρώτου δεκαλέπτου, ο Αστέρας στη δεύτερη περίοδο εκμεταλλεύθηκε τα πολλά λάθη του Α.Σ.Κ. και προηγήθηκε με 31-43 στο ημίχρονο.  Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την πρωτοπορία στο σκορ, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά όμως το τελικό 68-76 έδωσε στην ομάδα της Λάρισας ακόμη μια νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 23-23, 31-43, 46-60, 68-76

Α.Σ.Καρδίτσας (Γ.Παππάς): Νότος 18(1), Μπράχος 11(1), Θώδης 3, Τσιαμούρας 8(1), Νικολάου 3, Κομποδιέτας 12(2), Τύμπας 3, Αντωνίου 10, Κατσαρός.

Προηγούμενο άρθρο Σπ. Ταλιαδούρος: «Αόριστες οι εξαγγελίες της Κυβέρνησης για τη στήριξη των καπνοπαραγωγών Καρδίτσας»
Επόμενο άρθρο Εκδήλωση στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Μουζακίου για την ημέρα Δασοπονίας