Tag Archive | "Αγώνες"

Tags: , ,

Σε Βόλο και Λαμία για Πρωταθλήματα ο ΣΟΑΚ Φωκιανός

Posted on 17 Ιουλίου 2019 by admin

Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Μαγνησίας & o Φθιωτικός  Όμιλος Αντισφαίρισης υπό την αιγίδα της Ε’ Ένωσης Σωματείων Αντισφαίρισης Κεντρικής Ελλάδας και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης Ε.Φ.Ο.Α  διοργανώνει στα πλαίσια του αγωνιστικού σχεδιασμού της Ε.Φ.Ο.Α. & της  Ε΄ Ε.Σ.Α.Κ.Ε. το 3ο  open E-2  ενωσιακο  βαθμολογουμενο πρωταθλημα Πανελλαδικής Εμβέλειάς του 2019 για Αγόρια – Κορίτσια 12-14 και 16 ετών από την Τετάρτη 17 Ιουλίου έως και Κυριακή 21 Ιουλίου 2019.

Οι εν λόγω αγώνες θα λάβουν χώρα στα ανοιχτά γήπεδα, synthetic grass (5 γήπεδα συνθετικού χόρτου )  (τα 14αρια) του Κέντρου Αντισφαίρισης Νέας Ιωνίας Βόλου (Δοξοπούλου- Σπανούδη) & στα επίσης ανοιχτά γήπεδα, του Φθιωτικού  Όμιλού Αντισφαίρισης  (5 GREEN SET ), ( τα 12αρια) και δύο (2) χωμάτινα (τα 16αρια) γήπεδα του διοργανωτή συλλόγου με διεύθυνση Ολυμπιονικών και Παπαμαύρου ΧΑΚ Λαμία.

Δικαίωμα συμμετοχής:

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι αθλητές-τριες   που ασχολούνται ενεργά   με το άθλημα της αντισφαίρισης είναι κάτοχοι  Αθλητικών Δελτίων και ανήκουν στα  Σωματεία – Μέλη της  Ε’ Ένωσης Κεντρικής Ελλάδας της Γ.Γ. Αθλητισμού και της Ε.Φ.Ο.Α και έχουν ενεργοποιήσει τα Μητρώα τους.

Τρόπος διεξαγωγής αγώνων: Οι αγώνες θα διεξαχθούν με σύστημα knock-out στα 2 νικηφόρα sets των 6 games.

 
 
 

O Kαρδιτσιώτικος Όμιλος Αντισφαίρισης  Σ.Ο.Α.Κ. ΦΩΚΙΑΝΟΣ θα λάβει μέρος στους αγώνες με τέσσερις (4) αθλητές-τρίες συνολικά.

Συγκεκριμένα  στη κατηγορία κάτω  των 12 ετών, στην Λαμία                με μία (1) αθλήτρια :

1) Τσιακάρα Αναστασία.

και στην κατηγορία κάτω των 14 ετών στον Βόλο,                                      με δύο (2) αθλήτριες & έναν (1) αθλητή :

1) Ζούμπου Βασιλική, 2) Γραπατσά Μαρίνα-Κλεονίκη  & 3) Βενετίδη Νικόλα,  κατά επιλογή του προπονητού τους πάντα.

Τους αθλητές-τριες  θα συνοδέψουν οι γονείς τους και  ο προπονητής του Ομίλου και προπονητής τους κ .Θωμάς Γραπατσάς.

            Ο  Σ.Ο.Α.ΚAΡΔΙΤΣΑΣ. ¨ΦΩΚΙΑΝΟΣ¨, πρωτεργάτης του Καρδιτσιώτικου ΤΕΝΙΣ και κύριος εκφραστής της Αγωνιστικής Εκπροσώπησης του Νομού μας, σε όλες τις κατηγορίες και ηλικίες, εδώ και σχεδόν (30) τριάντα  χρόνια, έχοντας παράγει όλα αυτά τα έτη πάμπολλους αθλητές και αθλήτριες με σοβαρή κατάταξη σε όλες τις βαθμολογίες τις ΕΦΟΑ, κατακτώντας επάξια την άνοδό του στην Β΄ ΕΘΝΙΚΗ κατηγορία το  έτος 2018,   ανακοινώνει ότι συνεχίζει τις εγγραφές, νέων φίλων του αγωνίσματος και νέων μελών, αρχαρίων και μη σε όλα τα τμήματα που λειτουργεί ( junior-μικρών-μεγάλων ) και για την Καλοκαιρινή περίοδο του αγωνιστικού έτους 2019-2020.

Comments (0)

Tags: , ,

Η Α.Κ.Α.Κ. & ο ΑΣΚ Ολυμπιακός στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης

Posted on 11 Ιουλίου 2019 by admin

4 αθλητες/ αθλητριες του τμηματος τεχνικής κολύμβησης της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) και του ΑΣΚ Ολυμπιακός θα εκπροσωπήσουν την πόλη μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης που θα διεξαχθεί στη Χίο από τις 11 ως τις 14 Ιουλίου.

Οι αθλητές -τριες που θα λάβουν μέρος, είναι:

  • Αλεξάνδρα Γερούκη
  • Αλέξανδρος Καβάλας
  • Άννα Κρανά
  • Άκης Τσουκνίδας

Πρόκειται για ένα σχετικά άγνωστο στην Ελλάδα αλλά εντυπωσιακό άθλημα κολύμβησης με το οποίο ασχολούνται όλο και περισσότεροι αθλητές από ομάδες σε όλη την χώρα και σημειώνουν διακρίσεις σε ευρωπαϊκό και παγκόσμιο επίπεδο. Στην τεχνική κολύμβηση χρησιμοποιείται ειδικός εξοπλισμός (μάσκα, αναπνευστήρας και διπλά πέδιλα ή μονοπέδιλο) προκειμένου οι αθλητές να επιτύχουν μεγαλύτερες ταχύτητες και είναι ένα πιο επίπονο άθλημα από την κλασσική κολύμβηση με μεγαλύτερη ένταση προπόνησης.

Η Α.Κ.Α.Κ & ο ΑΣΚ Ολυμπιακός πρωτοπόροι και στο χώρο αυτό, εισαγάγουν τους νεαρούς αθλητές στο απαιτητικό αυτό άθλημα του υγρού στίβου με υπεύθυνες προπονήτριες του τμήματος τις κ. Νατάσα Θώδη και Ευγενία Δρόσου. Ειδικά φέτος συμμετείχαν πάνω από 12 αθλητές μας σε ημερίδες ορίων, στους Χειμερινούς αγώνες Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης και στο 1ο Διεθνές Κύπελλο Τεχνικής Κολύμβησης σημειώνοντας πολύ καλές επιδόσεις που μας κάνουν περήφανους και μας γεμίζουν ελπίδα για το μέλλον του αθλήματος στην πόλη μας.

Ευχόμαστε στους αθλητές και τις αθλήτριές μας καλή επιτυχία.

Comments (0)

Tags: , ,

Με ελπίδες για διακρίσεις αναχωρούν οι αθλητές της ΑΚΑΚ & του ΑΣΚ

Posted on 11 Ιουλίου 2019 by admin

Με ελπίδες για διακρίσεις αναχωρούν από αύριο, οι αποστολές των αθλητών – αθλητριών της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) & του ΑΣΚ Ολυμπιακός προκειμένου να αγωνιστούν στα πανελλήνια πρωταθλήματα κατηγοριών κλασικής κολύμβησης, που θα διεξαχθούν στη Θεσσαλονίκη (παίδων-κορασίδων) και στο Βόλο (παμπαίδων-παγκορασίδων Α,Β) από 11 – 22 Ιουλίου 2019.

Οι αθλητές – αθλήτριες που θα λάβουν μέρος στα πανελλήνια πρωταθλήματα κατηγοριών, είναι:

  • Δεμικέλη Αγγελική: 50μ.,100μ.,200μ. πρόσθιο και 200μ. μικτή ατομική.
  • Ζαρκαδούλας Κωνσταντίνος: 50μ. και 100μ. ύπτιο.
  • Καβάλας Αλέξανδρος:50μ. ελεύθερο
  • Καλούτσα Αριάδνη: 50μ. πεταλούδα.
  • Κρανά Άννα:400μ. και 800μ. ελεύθερο.
  • Κρανά Δέσποινα:50μ.,100μ.και 200μ. πρόσθιο.
  • Κωφού Μαριάνα:400μ.,800μ. ελεύθερο,400μ. μικτή ατομική και 200μ. πρόσθιο.
  • Τσαπράζη Ειρήνη:50μ.,100μ.,200μ. ύπτιο και 100μ. ελεύθερο.
  • Τσουκνίδας Άκης:50μ. ύπτιο.

Όσα όρια κ αν έχουν “πιάσει” οι αθλητές-τριες μπορούν να κολυμπήσουν μέχρι 4 αγωνίσματα στα πανελλήνια πρωταθλήματα.

Τους κολυμβητές –τριες θα συνοδεύσουν οι προπονήτριες της αγωνιστικής ομάδας του Συλλόγου, Νατάσα Θώδη και Ευγενία Δρόσου.

Ο πρόεδρος Δημήτριος Γκούγκλιας και το Δ.Σ. της Α.Κ.Α.Κ. & του ΑΣΚ Ολυμπιακός εύχεται σε αθλητές-τριες και προπονήτριες ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

 

Comments (0)

Tags: , ,

Η Α.Κ.Α.Κ & ο ΑΣΚ Ολυμπιακός διοργάνωσαν τους 4ους Εαρινούς Αγώνες Κολύμβησης

Posted on 09 Ιουλίου 2019 by admin

Για 4η συνεχόμενη χρονιά η κολυμβητική συνεργασία της Αθλητική Κολυμβητική Ακαδημία Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) και του Α.Σ.Κ Ολυμπιακός διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία τους “Εαρινους αγωνες κολυμβησης” το Σάββατο 6/7 στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Καρδίτσας, στα πλαίσια της καλοκαιρινής γιορτής του Συλλόγου. Τουλάχιστον 180  παιδιά από τα τμήματα εκμάθησης της μικρής πισίνας και των ακαδημιών, της προαγωνιστικής ομάδας,

Για 4η συνεχόμενη χρονιά η κολυμβητική συνεργασία της Αθλητική Κολυμβητική Ακαδημία Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) και του Α.Σ.Κ Ολυμπιακός διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία τους “Εαρινους αγωνες κολυμβησης” το Σάββατο 6/7 στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Καρδίτσας, στα πλαίσια της καλοκαιρινής γιορτής του Συλλόγου. Τουλάχιστον 180  παιδιά από τα τμήματα εκμάθησης της μικρής πισίνας και των ακαδημιών, της προαγωνιστικής ομάδας, της αγωνιστικής ομάδας και του τμήματος τεχνικής κολύμβησης έδωσαν το παρόν σε μια όμορφη γιορτή όλο κέφι, μουσική και κολύμπι!!!

Από τις γεμάτες κερκίδες του κολυμβητηρίου οι γονείς, οι παππούδες και φίλοι των παιδιών, θαύμασαν τις κολυμβητικές ικανότητες των μικρότερων αλλά και μεγαλύτερων αθλητών μας σε όλα τα στυλ κολύμβησης. Καμάρωσαν, χειροκρότησαν και απόλαυσαν, την επίτευξη των φετινών στόχων των ομάδων μας, χάρη στη γνώση, την εμπειρία, την εξειδίκευση, τον επαγγελματισμό και πάνω απ’ όλα την αγάπη για τα παιδιά της προπονητικής ομάδας του Συλλόγου μας που αποτελείται από τους: Ιόλη Μαρζαβού, Σάκη Μπαμπλέκη, Λάμπρο Μπεκιάρη, Νάγια Μαγουλιώτη, Κώστα Αγγελίδη, Κώστα Γκαρνάκη, Νατάσα Θώδη και Ευγενία Δρόσου.

Δόθηκε επίσης η ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι γονείς και οι φίλοι των παιδιών, μια σύντομη και πολύ εποικοδομητική παρουσίαση των τμημάτων της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) και του Α.Σ.Κ Ολυμπιακός.

Σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες απονεμήθηκε αναμνηστικό δίπλωμα και μετάλλιο. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την εταιρεία “ΘΕΣ γάλα” και τον αντιπρόσωπό της στην πόλη μας κ. Τρέμμα, για την προσφορά σε όλα τα παιδιά σοκολατούχου γάλακτος.

Με την ευχή η κολυμβητική μας οικογένεια να μεγαλώνει κάθε χρόνο και να συνεχίζει να προσφέρει στην πόλη μας το ποιοτικό της έργο, σας ευχαριστούμε που εμπιστεύεστε τα παιδιά σας σε εμάς να τα διδάξουμε όχι μόνο κολύμβηση αλλά και τη χαρά του αθλητισμού, της κοινωνικοποίησης και της ομαδικότητας.

Τα μαθήματα και οι προπονήσεις σε όλα τα τμήματα του Συλλόγου θα διαρκέσουν μέχρι το τέλους Ιουλίου.

Ευχόμαστε σε όλους καλό καλοκαίρι και ανανεώνουμε το ραντεβού μας για το Σεπτέμβρη.

 

Comments (0)

Tags: , ,

Με επιτυχία τα 27α Ιπποκράτεια 2019

Posted on 27 Ιουνίου 2019 by admin

Πραγματοποιήθηκαν στο νέο υπερσύγχρονο ανοιχτό δημοτικό κολυμβητήριο Λάρισας το Σάββατο 01 και την Κυριακή 02 Ιουνίου 2019, οι αγώνες αγωνιστικών κατηγοριών «27α Ιπποκράτεια 2019», που συμπληρώνουν φέτος 27 χρόνια παρουσίας στον αθλητικό χώρο, με την συμμετοχή πολλών ομάδων της Θεσσαλίας και φυσικά της κολυμβητικής συνεργασίας της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (ΑΚΑΚ) & του ΑΣΚ Ολυμπιακός. Οι αγώνες διοργανώθηκαν από τα Αθλητικά Σωματεία της Λάρισας  (Λαρισαϊκός ‐ Τιτάνες και Ναυτικός Όμιλος Λάρισας) σε  συνεργασία  με  τον  Δήμο  Λαρισαίων.

Με τα ατομικά ρεκόρ να διαδέχονται το ένα πίσω από το άλλο, η κολυμβητική συνεργασία της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) και του Α.Σ.Κ. Ολυμπιακός έλαβε μέρος στους αγώνες με 10 αθλητές και αθλήτριες κατακτώντας 19 μετάλλια (11 χρυσά, 2 αργυρά και 6 χάλκινα), αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά την συνεχιζόμενη ανοδική πορεία της.

 Τα αποτελέσματα αναλυτικά είναι:

  1. Καβάλας Αλέξανδρος Βύρων, χρυσό μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο  παίδων.
  2. Καλούτσα Αριάδνη, 6η θέση στα 50μ. πεταλούδα, 7η θέση στα 100μ. ύπτιο και 12η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορασίδων Α.
  3. Κρανά Άννα Μαρία, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο, 4η στα 200μ. ελεύθερο και 4η θέση στα 400μ. ελεύθερο πανκορασίδων Β.
  4. Κρανά Δέσποινα Ειρήνη, χρυσό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο, χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο και 7η θέση στα 50μ. ελεύθερο πανκορασίδων Α.
  5. Κωφού Μαρία Άννα, χρυσό μετάλλιο στα 400μ. μικτή ατομική, χρυσό μετάλλιο στα 800μ.ελεύθερο και χάλκινο μετάλλιο στα 400μ. ελεύθερο πανκορασίδων Β.
  6. Μπαμπλέκης Αθανάσιος, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο, χρυσό μετάλλιο στα 200μ. ελεύθερο και χρυσό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα ανδρών.
  7. Πρίντζιος Γεώργιος, χρυσό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο και 4η θέση στα 100μ. πρόσθιο παμπαίδων Β.
  8. Τσαπράζη Ειρήνη Αγορίτσα, χρυσό μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο και 4η θέση στα 200μ. ελεύθερο κορασίδων Α.
  9. Τσιαπέρα Μαρία, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα  και χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο νεανίδων.
  10. Τσουκνίδας Βάϊος, χρυσό μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο, 4η θέση στα 200μ. ύπτιο και 6η θέση στα 50μ. ελεύθερο παμπαίδων Β.

Ομαδικά αγωνίσματα (σκυταλοδρομίες):

 Χάλκινο μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. μικτή ομαδική (Τσαπράζη, Κωφού, Μπαμπλέκης, Καβάλας)

Χάλκινο μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο (Μπαμπλέκης, Κωφού, Καβάλας, Τσαπράζη).

Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια που κατέβαλαν ώστε να εκπροσωπήσουν επάξια, για άλλη μια φορά τον σύλλογο, στους γονείς για την αμέριστη συμπαράσταση και στην προπονητική ομάδα της αγωνιστικής που αποτελείται από τις Νατάσα Θώδη και Ευγενία Δρόσου.

Τα Δ.Σ. της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (ΑΚΑΚ) και του ΑΣΚ Ολυμπιακός καλούν τους γονείς των μικρών παιδιών να τους εμπιστευτούν και να δώσουν την ευκαιρία και στα δικά τους παιδιά να εξοικειωθούν με το νερό, να μάθουν την τεχνική της επίπλευσης και όλων των στυλ, να αποκτήσουν υγιές σώμα, δύναμη, ευλυγισία, ελαστικότητα μυών, να γνωρίσουν τον αθλητικό τρόπο ζωής, να ψυχαγωγηθούν και να αξιοποιηθούν αγωνιστικά συμμετέχοντας στις αγωνιστικές και προαγωνιστικές ομάδες του συλλόγου.

Πληροφορίες και εγγραφές καθημερινά από 16:00-21:00 στα γραφεία της ΑΚΑΚ & του ΑΣΚ Ολυμπιακός που βρίσκονται μπροστά στην είσοδο του κολυμβητηρίου.

 

Comments (0)

Tags: , ,

Η Α.Κ.Α.Κ. & ο ΑΣΚ στους 23ους Ιωνικούς αγώνες κολύμβησης

Posted on 19 Ιουνίου 2019 by admin

Το Σάββατο 25 και την Κυριακή 26 Μαΐου 2019, στο ανοιχτό κολυμβητήριο του Βόλου (Ε.Α.Κ. Βόλου), διεξήχθησαν οι «ΚΓ’ Ιωνικοι αγωνες κολυμβησης» για αθλητές-τριες 9, 10, 11 και 12 ετών. Στη μεγάλη διασυλλογική ημερίδα που διοργανώνει με επιτυχία εδώ και 23 χρόνια ο ΟΕΑ/ΝΑΒ, συμμετείχαν περισσότερα από 18 σωματεία από όλη την Ελλάδα, ανεβάζοντας τις

Το Σάββατο 25 και την Κυριακή 26 Μαΐου 2019, στο ανοιχτό κολυμβητήριο του Βόλου (Ε.Α.Κ. Βόλου), διεξήχθησαν οι «ΚΓ’ Ιωνικοι αγωνες κολυμβησης» για αθλητές-τριες 9, 10, 11 και 12 ετών. Στη μεγάλη διασυλλογική ημερίδα που διοργανώνει με επιτυχία εδώ και 23 χρόνια ο ΟΕΑ/ΝΑΒ, συμμετείχαν περισσότερα από 18 σωματεία από όλη την Ελλάδα, ανεβάζοντας τις συμμετοχές στους 500 και πλέον αθλητές-τριες. Οι αγώνες, που αποτελούν μεγάλο αθλητικό γεγονός για την Θεσσαλία, αλλά και για όλη την κολυμβητική κοινότητα της πατρίδας μας προσελκύουν κάθε χρόνο σωματεία από όλη την Ελλάδα και έχουν αναδείξει στα πρώτα τους βήματα, πολλούς πρωταθλητές που έγραψαν ιστορία στην κολύμβηση της χώρας μας.
Πολλά συγχαρητήρια στα (21) εικοσιένα παιδιά μας που συμμετείχαν στους αγώνες! Η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει συνολικά πέντε (5) μετάλλια, ένα (1) χρυσό, ένα (1) αργυρό και τρία (3) χάλκινα μετάλλια αλλά και τις εντυπώσεις. Οι μικροί μας κολυμβητές τιμώντας στο ακέραιο τα χρώματα της ομάδας μας, κατάφεραν να σημειώσουν εξαιρετικές επιδόσεις καλές θέσεις και πολλές φορές να ξεπεράσουν τον εαυτό τους. Η αποστολή μας στέφθηκε από επιτυχία καθώς όλα τα παιδιά βελτίωσαν τις επιδόσεις τους. Η μεθοδική δουλειά στα τμήματα υποδομής με την εξειδικευμένη προπονητική μας ομάδα φέρνει τα επιθυμητά αποτελέσματα και αφήνει πολλές υποσχέσεις για το μέλλον. Η Αθλητική Κολυμβητική Ακαδημία Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) και ο ΑΣΚ Ολυμπιακός, μένοντας πιστοί στις αρχές τους για την παιδαγωγική προσέγγιση της κολύμβησης αλλά και την καλλιέργεια των αγωνιστικών χαρακτηριστικών τους, δημιουργούν σταδιακά τις βάσεις για μια ομάδα που χρόνο με το χρόνο καθιερώνεται στο χώρο του υγρού στίβου πανελλαδικά.

Τα αποτελέσματα των αγώνων και οι θέσεις των αθλητών-τριων, ήταν:

Ατομικά αγωνίσματα:

  1. Αλεξόπουλος Βύρων, 20ηθέση στα 50μ. ύπτιο και 34η θέση στα 50 μ. ελεύθερο αγόρια 9 ετών.
  2. Ανδριανόπουλος Παναγιώτης, 5ηθέση στα 50μ. ύπτιο και 8η θέση στα 100μ. ύπτιο αγόρια 10 ετών.
  3. Βασιλός Θεοφάνης, 5ηθέση στα 400μ.ελεύθερο, 6η θέση στα 50μ. πεταλούδα και 9η θέση στα 200μ. ελεύθερο αγόρια 11 ετών.
  4. Γερούκη Αλεξάνδρα, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ.ελεύθερο, 5η θέση στα 200μ. ελεύθερο και  8η θέση στα 400μ.ελεύθερο κορίτσια 12 ετών.
  5. Γερούκης Θεοφάνης, 8η θέση στα 200μ. ελεύθερο και 15η θέση στα 50μ. ελεύθερο  αγόρια 11 ετών.
  6. Δημακοπούλου Μαριάνα Βαλέρια,10ηθέση στα 50μ. πεταλούδα, 12η θέση στα 200μ. ελεύθερο και 20η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  7. Διαμαντή Ιωάννα, 13ηθέση στα 50 μ. πεταλούδα και 17η θέση στα 50μ.ύπτιο κορίτσια 9 ετών.
  8. Καλούτσας Κωνσταντίνος, 4ηθέση στα 200μ. πρόσθιο  , 6η θέση στα 100μ. πρόσθιο,  8η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 12 ετών.
  9. Κουκούλη Ζωή,17ηθέση στα 50μ. ύπτιο και 21η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  10. Μαχιά Ιόλη, 18ηθέση στα 50μ. ύπτιο και 24η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  11. Μπατζίνας Αντώνιος, 5ηθέση στα 50μ.πεταλούδα και 8η θέση στα 200μ. ελεύθερο αγόρια 10 ετών.
  12. Μπολορίζος Αθανάσιος , 21ηθέση στα 50μ. ελεύθερο και 21η θέση στα 50μ. ύπτιο αγόρια 10 ετών.
  13. Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή, 5ηθέση στα 50μ. πεταλούδα και 10η θέση στα 50μ. ύπτιο κορίτσια 10 ετών.
  14. Οικονόμου Γεωργία, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα και χάλκινο μετάλλιο στα 100μ.πρόσθιο κορίτσια 10 ετών.
  15. Πρίντζιου Ερμιόνη Βάϊα, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο και 7ηθέση στα 50μ. πεταλούδα κορίτσια 11 ετών.
  16. Ταρλαντέζος Κων/νος , 15ηθέση στα 50μ. ύπτιο, 24η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 10 ετών.
  17. Τσατσαρώνη Παναγιώτα, 10ηθέση στα 100μ. πρόσθιο και 15η θέση στα 50μ.ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  18. Τσέλιου Ευθυμία, 12ηθέση στα 50μ. ύπτιο,14η θέση στα 100μ. ύπτιο και 22η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  19. Τσουκνίδα Σοφία, 6ηθέση στα 100μ. ύπτιο, 9η θέση στα 50μ. ύπτιο και 13η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  20. Φιλίππου Παναγιώτα, 4ηθέση στα 100μ. πεταλούδα, 5η θέση στα 200μ. ελεύθερο και 6ηθέση στα 400μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  21. Χαλιαμάλιας Μάριος Χρυσόστομος, 5ηθέση στα 200μ. ελεύθερο και 6η θέση στα 50μ.πεταλούδα αγόρια 10 ετών.

 

Ομαδικά αγωνίσματα (σκυταλοδρομίες):

 4η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. μικτή ομαδική αγόρια 10 ετών (Χαλιαμάλλιας Μάριος Χρυσόστομος , Μπατζίνας Αντώνιος , Ανδριανόπουλος Παναγιώτης, Ταρλαντέζος Κων/νος ).

 5η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο αγόρια 10 ετών (Χαλιαμάλλιας Μάριος Χρυσόστομος , Μπατζίνας Αντώνιος , Ανδριανόπουλος Παναγιώτης, Ταρλαντέζος Κων/νος).

 6η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών (Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή , Κουκούλη Ζωή, Οικονόμου Γεωργία, Τσατσαρώνη Παναγιώτα ).

 6η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. μικτή ομαδική κορίτσια 10 ετών (Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή , Κουκούλη Ζωή, Οικονόμου Γεωργία, Τσατσαρώνη Παναγιώτα ).

11η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών  (Πρίντζιου Ερμιόνη Βάια, Τσουκνίδα Σοφία, Δημακοπούλου Μαριάννα Βαλέρια, Τσέλλιου Ευθυμία).       

Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια που κατέβαλαν ώστε να εκπροσωπήσουν επάξια, για άλλη μια φορά τον σύλλογο, τους γονείς για την αμέριστη συμπαράσταση και στην προπονητική ομάδα του τμήματος που αποτελείται από τους Γκαρνάκη Κωνσταντίνο, Αγγελίδη Κωνσταντίνο, Θώδη Νατάσα, Δρόσου Ευγενία.

Τα Δ.Σ. της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (ΑΚΑΚ) και του ΑΣΚ Ολυμπιακός καλούν τους γονείς των μικρών παιδιών να τους εμπιστευτούν και να δώσουν την ευκαιρία και στα δικά τους παιδιά να εξοικειωθούν με το νερό, να μάθουν την τεχνική της επίπλευσης και όλων των στυλ, να αποκτήσουν υγιές σώμα, δύναμη, ευλυγισία, ελαστικότητα μυών, να γνωρίσουν τον αθλητικό τρόπο ζωής, να ψυχαγωγηθούν και να αξιοποιηθούν αγωνιστικά συμμετέχοντας στις αγωνιστικές και προαγωνιστικές ομάδες της ομάδος.
Πληροφορίες και εγγραφές καθημερινά από 16:00-21:00 στα γραφεία της ΑΚΑΚ & του ΑΣΚ Ολυμπιακός που βρίσκονται μπροστά στην είσοδο του κολυμβητηρίου.

 

Comments (0)

Tags: , ,

Στο Βόλο για το πρωτάθλημα ο Φωκιανός Καρδίτσας

Posted on 07 Ιουνίου 2019 by admin

Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Μαγνησίας, υπό την αιγίδα της Ε’ Ένωσης Σωματείων Αντισφαίρισης Κεντρικής Ελλάδας και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης Ε.Φ.Ο.Α  διοργανώνει στα πλαίσια του αγωνιστικού σχεδιασμού της Ε.Φ.Ο.Α. & της  Ε΄ Ε.Σ.Α.Κ.Ε. το open E-3  Ενωσιακο  βαθμολογουμενο πρωταθλημα του 2019 για Αγόρια – Κορίτσια 12 και 16 ετών τo Σάββατο 08 Ιουνίου έως και Κυριακή 09 Ιουνίου 2019 .

Οι εν λόγω αγώνες θα λάβουν χώρα στα ανοιχτά γήπεδα, synthetic grass (5 γήπεδα συνθετικού χόρτου ) του Κέντρου Αντισφαίρισης Νέας Ιωνίας Βόλου (Δοξοπούλου- Σπανούδη).

Δικαίωμα συμμετοχής:

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι αθλητές-τριες   που ασχολούνται ενεργά   με το άθλημα της αντισφαίρισης είναι κάτοχοι  Αθλητικών Δελτίων και ανήκουν στα  Σωματεία – Μέλη της  Ε’ Ένωσης Κεντρικής Ελλάδας της Γ.Γ.Αθλητισμού και της Ε.Φ.Ο.Α.

 

Τρόπος διεξαγωγής αγώνων:

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με σύστημα knock-out στα 2 νικηφόρα sets των 6 games.

 

Σε περίπτωση μεγάλης συμμετοχής οι αγώνες έως και την 16αδα μπορεί να διεξαχθούν σε 2 νικηφόρα σετ των 4 games και σε περίπτωση ισοπαλίας 1-1 σετ matchtiebreak των 10 πόντων, πάντα με την κρίση του επιδιαιτητή των αγώνων, που μπορεί να προβεί και σε νέα αλλαγή του τρόπου διεξαγωγής των αγώνων.

Η κατάρτιση των ταμπλό θα γίνει σύμφωνα με την ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ της 21ης εβδομάδας.

 

 

 
 

O Kαρδιτσιώτικος Όμιλος Αντισφαίρισης  Σ.Ο.Α.Κ. ΦΩΚΙΑΝΟΣ θα λάβει μέρος στους αγώνες με έξι (6) αθλητές-τρίες συνολικά.

Συγκεκριμένα  στη κατηγορία κάτω  των 12 ετών, με δύο (2) αθλήτριες και έναν (1) αθλητή:

1) Ζούμπου Βασιλική , 2) Μπούσδρα Βάσια  και 3) Τσεκούρα Ευάγγελο.

και στην κατηγορία κάτω των 16 ετών με τρείς (3) αθλήτριες :

1) Συροπούλου Κωνσταντίνα, 2) Γραπατσά Μαρίνα-Κλεονίκη  &         3) Μπούτα Βασιλεία,  κατά επιλογή του προπονητού τους πάντα.

Τους αθλητές-τριες  θα συνοδέψει  ο προπονητής του Ομίλου και προπονητής τους κ .Θωμάς Γραπατσάς.

            Ο  Σ.Ο.Α.Κaρδιτσας. ¨Φωκιανος¨, πρωτεργάτης του Καρδιτσιώτικου ΤΕΝΙΣ και κύριος εκφραστής της Αγωνιστικής Εκπροσώπησης του Νομού μας, σε όλες τις κατηγορίες και ηλικίες, εδώ και σχεδόν (30) τριάντα  χρόνια, έχοντας παράγει όλα αυτά τα έτη πάμπολλους αθλητές και αθλήτριες με σοβαρή κατάταξη σε όλες τις βαθμολογίες τις ΕΦΟΑ, κατακτώντας επάξια την άνοδό του στην Β΄ Εθνικη κατηγορία το  έτος 2018,   ανακοινώνει ότι συνεχίζει τις εγγραφές, νέων φίλων του αγωνίσματος και νέων μελών, αρχαρίων και μη σε όλα τα τμήματα που λειτουργεί ( junior-μικρών-μεγάλων ) και για την Καλοκαιρινή περίοδο του αγωνιστικού έτους 2019-2020.

Comments (0)

Tags: , ,

Δύο μετάλλια 1ης θέσης για τις αθλήτριες του Φωκιανού

Posted on 03 Ιουνίου 2019 by admin

Στιβαρή  για άλλη μια φορά η παρουσία του Καρδιτσιώτικου Ομίλου Αντισφαίρισης της πόλης μας Σ.Ο.Α.Κ. Φωκιανού στο open Παιδικο πρωταθλημα τενις νομου Μαγνησιας 2019”  Το πρωτάθλημα  έλαβε χώρα το Σαββατοκύριακο στις  26-25/05/2019 στα ανοικτά γήπεδα   (5 ΓΗΠΕΔΑ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟΥ ΧΟΡΤΟΥ )   των αθλητικών εγκαταστάσεων του 0.Α.ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ του κέντρου αντισφαιρίσεως Νέας Ιωνίας Βόλου και πήραν μέρος όλα τα παιδιά που ασχολούνται  με το άθλημα της αντισφαίρισης στο Βόλο, καθώς και όλων των νομών της Θεσσαλίας.

Την ευθύνη της όλης διοργάνωσης ανέλαβε ο Όμιλος Αντισφαίρισης μαγνησίας (Ο.Α.Μ) , υπό την αιγίδα της Ε’ Ένωσης Σωματείων Αντισφαίρισης Κεντρικής Ελλάδας και της Ελληνικής Φίλαθλης Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης Ε.Φ.Ο.Α.

Το πρωτάθλημα αποσκοπούσε στη μαζική συμμετοχή όσων περισσότερων παιδιών (αφορούσε μικρά παιδιά, παιδιά Δημοτικού, παιδιά Γυμνασίου και Λυκείου)

Οι αγώνες χαρακτηρίσθηκαν  επιτυχείς λόγω της άρτιας οργάνωσης με το πρόγραμμα των αγώνων να κυλά χωρίς καθυστερήσεις και κυρίως λόγου του καλού καιρού που βοήθησε στη μεγάλη συμμετοχή των μικρών και μεγάλων αθλητών –τριών από όλες τις πόλεις και όλους τους ομίλους της Κεντρικής Ελλάδας.

Για την καλύτερη διεξαγωγή των αγώνων και για να κάνουν και περισσότερους αγώνες  οι μικροί αθλητές και αθλήτριες χωρίσθηκαν  σε γκρουπάκια των (4) τεσσάρων η (5)πέντε παιδιών και αφού έδιναν μεταξύ τους αγώνες με το σύστημα { Rount –robin– όλοι με όλους, ο καθένας έπαιζε τρείς (3) ή (4) αγώνες }, ο καλύτερος-ρη,  του κάθε γκρουπ, (δηλ. αυτός με τις περισσότερες νίκες, ή την καλύτερη διαφορά πόντων) κατατάσσονταν  πρώτος   1ος   ή 2ος κ.λ.π. στο εν λόγω  γκρούπακι  και καταλάμβανε το μετάλλιο της  πρώτης, δεύτερης, τρίτης ή τέταρτης  θέσης.

Ο Καρδιτσιώτικος  Όμιλος Αντισφαίρισης έλαβε μέρος τελικά στο πρωτάθλημα με (4) τέσσερις  αθλητές –τριες  σε όλες τις κατηγορίες αγώνων. Ο αθλητής Βενετίδης Νικόλας, Τσεκούρας Ευάγγελος και Ζάχος Δημήτριος καθώς και  οι αθλήτριες Μπούτα Βασιλεία και Ζούμπου Βάσω δεν κατάφεραν να πάρουν μέρος στο πρωτάθλημα αν και δηλώθηκαν, λόγου, μαθητικών υποχρεώσεων.

Αξίζει να τονίσουμε την πολύ καλή παρουσία που έκαναν οι αθλητές  του ΣΟΑΚ ΦΩΚΙΑΝΟΥ το Σαββατοκύριακο του Μαϊου που μας πέρασε  εκπροσωπώντας επάξια την πόλη μας και μάλιστα σε χορτάρινα γήπεδα στα οποία η αναπήδηση της μπάλας ήταν τελείως άγνωστη στους μικρούς αθλητές της πόλης μας.

Συγκεκριμένα:

 

Η αθλήτρια Γραπατσά Μαρίνα καλά φορμαρισμένη και βρισκόμενη σε καλή μέρα με το servis της και τις επιστροφές της με πολλά winer πίσω και εμπρός ζώνης   δεν άφησε πολλά περιθώρια στην ντόπια αθλήτρια Κουτοβά Α. την οποία προσπέρασε με σκορ (6-2)games, η συνέχεια την βρήκε να αντιμετωπίζει την επίσης ντόπια αθλήτρια του Βόλου Καλιακούδα Ε.  έχοντας πάρει το βάπτισμα των αγώνων πλέον, η αθλήτρια του ΣΟΑΚ ΦΩΚΙΑΝΟΥ, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, τεχνικά θαρραλέα και ήρεμα την  προσπέρασε με σχετική ευκολία (σκορ 6-2games) στέλνοντας τη στην   (1η )Θέση στο γκρουπάκι της χωρίς καμία ήτα,  καταλαμβάνοντας έτσι και το μετάλλιο της (1ης ) Θέσης.

Οι μικρές αθλήτριες Τσικάρα Αναστασία και Τσιακάρα Ίριδα  αν και έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό αγωνιστικά δεν πρόλαβαν να συνηθίσουν τον χλοοτάπητα εγκαίρως και υπέπεσαν σε πολλά αβίαστα λάθη με αποτέλεσμα να μην καταφέρουν να πλασαριστούν στις πρώτες θέσεις στα αγωνιστικά γκρουπάκια τους. Παρόλα αυτά όμως εκπροσώπησαν επάξια την πόλης μας στους αγώνες τους στην συγκεκριμένη ηλικιακή τους κατηγορία αγωνιζόμενες με ιδιαίτερο σθένος και ζήλο.

Η αθλήτρια Συροπουλου Κωνσταντίνα, βρέθηκε να παίζει στον πρώτο της αγώνα με την ντόπια αθλήτρια Μπατούκη Ν. την οποία και προσπέρασε παίζοντας ψύχραιμα και τεχνικά Η συνέχεια την βρήκε να κερδίζει με τον ίδιο τρόπο και τον δεύτερο αγώνα της με την αθλήτρια του βόλου Κατσακίωρη Κ. η οποία αν και προηγήθηκε στο σκορ δεν άντεξε την πίεση της Καρδιτσιώτισας αθλήτριας η οποία γύρισε τον αγώνα υπέρ της, έξυπνα και υπομονετικά. Στον τρίτο της  και τελευταίο αγώνα της επέβαλε τον δικό της  ρυθμό από την αρχή έως το τέλος του αγώνα πιέζοντας τον αντίπαλο του στην πίσω ζώνη αναγκάζοντας του να κάνει αρκετά λάθη και να δώσει τον αγώνα στην Αθλήτρια  της πόλης μας στέλνοντας την στην (1η)Θέση στο γκρουπάκι της χωρίς καμία ήττα  καταλαμβάνοντας και αυτή το μετάλλιο της πρώτης (1ης ) Θέσης.

Ο  Σ.Ο.Α.ΚAΡΔΙΤΣΑΣ. ¨Φωκιανος¨, πρωτεργάτης του Καρδιτσιώτικου ΤΕΝΙΣ και κύριος εκφραστής της Αγωνιστικής Εκπροσώπησης του Νομού μας, σε όλες τις κατηγορίες και ηλικίες, εδώ και σχεδόν (30) τριάντα  χρόνια, έχοντας παράγει όλα αυτά τα έτη πάμπολλους αθλητές και αθλήτριες με σοβαρή κατάταξη σε όλες τις βαθμολογίες τις ΕΦΟΑ, κατακτώντας επάξια την άνοδό του στην Β΄ Εθνικη κατηγορία το  έτος 2018,   ανακοινώνει ότι συνεχίζει τις εγγραφές, νέων φίλων του αγωνίσματος και νέων μελών, αρχαρίων και μη σε όλα τα τμήματα που λειτουργεί ( junior-μικρών-μεγάλων )

 

Comments (0)

Tags: , ,

Νέα μετάλλια για τον ΣΟΑΚ Φωκιανό

Posted on 27 Μαΐου 2019 by admin

Στιβαρή για άλλη μια φορά η παρουσία του Καρδιτσιώτικου Ομίλου Αντισφαίρισης της πόλης μας Σ.Ο.Α.Κ. ¨Φωκιανού¨ στο ¨Παιδικο πρωταθλημα τενις κεντρικης ελλαδος στον νομο Λαρισας 2019”

Το πρωτάθλημα  έλαβε χώρα το Σαββατοκύριακο στις  18-19/5/2019 στα ανοικτά  γήπεδα των αθλητικών εγκαταστάσεων, (6  GREEN SET ) του Ο.Α.Νίκαιας στη Λάρισα και πήραν μέρος όλα τα παιδιά και οι νέοι και νέες που ασχολούνται  με το άθλημα της αντισφαίρισης, (αφορούσε μικρά παιδιά, παιδιά Δημοτικού, παιδιά Γυμνασίου και Λυκείου)

Την ευθύνη της όλης διοργάνωσης ανέλαβε  Ο.Α. Νίκαιας  υπό την αιγίδα της        Ε΄  Ένωσης  και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης  Ε.Φ.Ο.Α, σύμφωνα πάντα με τους κανονισμούς του επίσημου προγράμματος της  I.T.F.  “play and stay” για  μικρά  παιδιά από ηλικίες 6 έως 18 ετών.

Το πρωτάθλημα  αποσκοπούσε στη μαζική συμμετοχή όσων περισσότερων παιδιών της περιοχής ευθύνης της Ε΄  Ένωσης Αντισφαίρισης.

Οι αγώνες χαρακτηρίσθηκαν  επιτυχείς λόγω της άρτιας οργάνωσης με το πρόγραμμα των αγώνων να κυλά χωρίς καθυστερήσεις και κυρίως λόγου του καλού καιρού που βοήθησε στη μεγάλη συμμετοχή των μικρών και μεγάλων αθλητών –τριών από όλες τις πόλεις και όλους τους ομίλους της Κεντρικής Ελλάδας.

Για την καλύτερη διεξαγωγή των αγώνων και για να κάνουν και περισσότερους αγώνες  οι μικροί αθλητές και αθλήτριες χωρίσθηκαν  σε γκρουπάκια των (4) τεσσάρων η (5)πέντε παιδιών και αφού έδιναν μεταξύ τους αγώνες με το σύστημα { Rount –robin– όλοι με όλους, ο καθένας έπαιζε τρείς (3) ή (4) αγώνες }, ο καλύτερος-ρη,  του κάθε γκρουπ, (δηλ. αυτός με τις περισσότερες νίκες, ή την καλύτερη διαφορά πόντων) κατατάσσονταν  πρώτος  1ος   ή 2ος κ.λ.π. στο εν λόγω  γκρούπακι  και καταλάμβανε το μετάλλιο της  πρώτης, δεύτερης, τρίτης ή τέταρτης  θέσης.

O Kαρδιτσιώτικος Όμιλος Αντισφαίρισης  Σ.Ο.Α.Κ. ΦΩΚΙΑΝΟΣ έλαβε μέρος τελικά στους αγώνες   με τρείς  (3) αθλήτριες συνολικά: κατά επιλογή:

Με τις:

  • Γραπατσά Μαρίνα, 2)Τσιακάρα Αναστασία και 3) Τσιακάρα Ίριδα.

Αξίζει να τονίσουμε την πολύ καλή παρουσία που έκαναν οι μικρές αθλήτριες  του ΣΟΑΚ Φωκιανου το Σαββατοκύριακο 18-19/5/2019 του Μαΐου εκπροσωπώντας επάξια την πόλη μας!

Συγκεκριμένα:

Η αθλήτρια Γραπατσά Μαρίνα, καλά φορμαρισμένη και βρισκόμενη σε καλή μέρα με το servis της (έχοντας πάνω από 9-10  άσσους σε κάθε αγώνα της) και τις επιστροφές της με πολλά winer πίσω και εμπρός ζώνης, δεν άφησε πολλά περιθώρια στην ντόπια αθλήτρια Αραμπατζή Μαργαρίτα  την οποία προσπέρασε χάνοντας μόνο ένα  game στα έξι. Η συνέχεια την βρήκε να παίζει με την πολύ αξιόλογη αθλήτρια της Στυλίδας  Κατσούρα Βικτορία, η οποία δεν κατάφερε να ανακόψει την νικηφόρα πορεία της  Καρδιτσιώτισας αθλήτριας, την οποία προσπέρασε, εφαρμόζοντας την ίδια τακτική, καταλαμβάνοντας  την (1η )Θέση στο γκρουπάκι της χωρίς καμία ήττα  και το μετάλλιο της (1ης ) Θέσης.

Η αθλήτρια Τσιακάρα Αναστασία αντιμετώπισε ψύχραιμα και  νικηφόρα την πρώτη Λαρισαία  αντίπαλο της, η οποία όμως κέρδισε την επομένη αθλήτρια της Λάρισας η  οποία στον επόμενο αγώνα της κέρδισε την αθλήτρια της πόλης μας.

Έχοντας όλες οι αθλήτριες από μία ήττα και μία νίκη στο ενεργητικό τους, μεταξύ τους η αθλήτρια της πόλης  πλασαρίστηκε στην δεύτερη θέση (2η ) στο γκρουπάκι της καταλαμβάνοντάς το μετάλλιο της (2ης ) πρώτης Θέσης αφού καταμετρήθηκαν τα λιγότερα χαμένα  games μεταξύ των αθλητριών.

Στον Βόλο

Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Μαγνησίας , υπό την αιγίδα της Ε’ Ένωσης Σωματείων Αντισφαίρισης Κεντρικής Ελλάδας και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης, διοργανώνει στα πλαίσια του αγωνιστικού σχεδιασμού της Ε.Φ.Ο.Α. & της Ε΄ Ε.Σ.Α.Κ.Ε. τουρνουά τένις, σύμφωνα με τους κανονισμούς του επίσημου Προγράμματος της I.T.F. «play tennis για παιδιά και νέους –νέες  από ηλικίες 5 έως 18 χρονών, καθώς και για αγόρια –κορίτσια  Ε’-ΣΤ’  Δημοτικού και Γυμνασίου –Λυκείου.

Οι εν λόγω αγώνες θα λάβουν χώρα στα ανοιχτά γήπεδα, (5  GREEN SET ) του  Ο.Α. Μαγνησίας και δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλα τα παιδιά, που ασχολούνται με το άθλημα της αντισφαίρισης .

         Τρόπος διεξαγωγής αγώνων: Σύστημα Round robin (όλοι με όλους) σε group 4 η 5 (ή 6 ή σε εξαιρετικές περιπτώσεις 5) αθλητών.

O Kαρδιτσιώτικος Όμιλος Αντισφαίρισης  Σ.Ο.Α.Κ. Φωκιανος θα λάβει μέρος στους αγώνες με εννέα (09) αθλητές-τριες συνολικά:  δύο ( 2 ) αθλητές και επτά  ( 7 ) αθλήτριες κατά επιλογή του προπονητή τους.

Συγκεκριμένα  με τους :

1)Τσεκούρα Ευάγγελο .

Και με τις:

  • Γραπατσά Μαρίνα, 2) Μπούσδρα Βασιλική, 3) Τσιακάρα Αναστασία, 4)  Ζούμπου Βασιλική,  5) Τσιακάρα Ίριδα, 6) Μπούτα Βασιλεία & 7) Συροπούλου Κωνσταντίνα.

Τους αθλητές θα συνοδέψει ο προπονητής του Ομίλου και προπονητής τους  

κ .Θωμάς Γραπατσάς.

Ο  Σ.Ο.Α.Κaρδιτσας. ¨Φωκιανος¨, πρωτεργάτης του Καρδιτσιώτικου Τενις και κύριος εκφραστής της Αγωνιστικής Εκπροσώπησης του Νομού μας, σε όλες τις κατηγορίες και ηλικίες, εδώ και σχεδόν (30) τριάντα  χρόνια, έχοντας παράγει όλα αυτά τα έτη πάμπολλους αθλητές και αθλήτριες με σοβαρή κατάταξη σε όλες τις βαθμολογίες τις ΕΦΟΑ, κατακτώντας επάξια την άνοδό του στην Β΄ Εθνικη κατηγορία το  έτος 2018,   ανακοινώνει ότι συνεχίζει τις εγγραφές, νέων φίλων του αγωνίσματος και νέων μελών, αρχαρίων και μη σε όλα τα τμήματα που λειτουργεί ( junior-μικρών-μεγάλων ) και για την Καλοκαιρινή περίοδο του αγωνιστικού έτους 2019-2020.

 

 

Comments (0)

Tags: , ,

Νέα μετάλλια για τον ΣΟΑΚ Φωκιανό

Posted on 20 Μαΐου 2019 by admin

Πολύ στιβαρή για άλλη μια φορά η παρουσία του Καρδιτσιώτικου Ομίλου Αντισφαίρισης της πόλης μας Σ.Ο.Α.Κ. Φωκιανού   στο   “8o περιφερειακο τουρνουα τενις play+stay στον Νομο Λαρισας 2019”

Το πρωτάθλημα έλαβε χώρα το Σαββατοκύριακο στις  11-12/05/2019 στα ανοικτά ιδιόκτητα γήπεδα των αθλητικών εγκαταστάσεων  (4 συνθετικου χορτου & 2 χωματινα) του Tennis Icon – Ακαδημία Φοίβος Μιχαλόπουλος στη Λάρισα και πήραν μέρος όλα τα παιδιά που ασχολούνται  με το άθλημα της αντισφαίρισης.

Την ευθύνη της όλης διοργάνωσης ανέλαβε το Tennis Icon και η Τεννιστική Ακαδημία του Φοίβου Μιχαλόπουλου υπό την αιγίδα της Ε΄  Ένωσης σύμφωνα πάντα με τους κανονισμούς του επίσημου προγράμματος της I.T.F.  “play and stay” για  μικρά  παιδιά και νέους και νέες, από ηλικίες 6 έως 18 ετών.

Το πρωτάθλημα πήρε την ονομασία  “περιφερειακό”  γιατί αποσκοπούσε στη μαζική συμμετοχή όσων περισσότερων παιδιών της περιοχής ευθύνης της Ε΄  Ένωσης Αντισφαίρισης.

Οι αγώνες χαρακτηρίσθηκαν  επιτυχείς λόγω της άρτιας οργάνωσης με το πρόγραμμα των αγώνων όμως, να κυλά χωρίς δυσκολία, κυρίως λόγου του καλού καιρού που βοήθησε, στη μεγάλη συμμετοχή των μικρών και μεγάλων αθλητών –τριών από όλες τις πόλεις και όλους τους ομίλους της Κεντρικής Ελλάδας.

Για την καλύτερη διεξαγωγή των αγώνων και για να κάνουν και περισσότερους αγώνες  οι μικροί αθλητές και αθλήτριες χωρίσθηκαν  σε γκρουπάκια των (5) πέντε  η (6)έξι παιδιών και αφού έδιναν μεταξύ τους αγώνες με το σύστημα { Rount –robin– όλοι με όλους, ο καθένας έπαιζε τέσσερις (4) ή (5) αγώνες }, ο καλύτερος-ρη,  του κάθε γκρουπ, (δηλ. αυτός με τις περισσότερες νίκες, ή την καλύτερη διαφορά πόντων) κατατάσσονταν  πρώτος  1ος   ή 2ος κ.λ.π. στο εν λόγω  γκρούπακι  και καταλάμβανε το μετάλλιο της            (1ης ) πρώτης, (2ης ) δεύτερης, (3ης ) τρίτης ή  (4ης ) τέταρτης  θέσης.

O Kαρδιτσιώτικος Όμιλος Αντισφαίρισης  Σ.Ο.Α.Κ. ΦΩΚΙΑΝΟΣ έλαβε μέρος τελικά, στο πρωτάθλημα   με επτά (07) αθλητές συνολικά: έναν  (1) αθλητή και έξι (6) αθλήτριες κατά επιλογή.

Συγκεκριμένα  με τους :

1)Βενετίδη Νικόλαο.

Και με τις:1) Ζούμπου Βασιλική, 2)Μπούσδρα Βάσια  3) Γραπατσά Μαρίνα,  4)Συροπούλου Κωνσταντίνα, 5) Τσιακάρα Αναστασία, & 6) Τσιακάρα Ίριδα.

Αξίζει να τονίσουμε την πολύ καλή παρουσία που έκαναν οι μικροί αθλητές και μικρές αθλήτριες του ΣΟΑΚ Φωκιανου το Σαββατοκύριακο 11-12 του Μαΐου εκπροσωπώντας επάξια την πόλη μας και μάλιστα σε χορτάρινα και χωμάτινα γήπεδα στα οποία η αναπήδηση της μπάλας ήταν τελείως άγνωστη στους μικρούς αθλητές της πόλης μας.

 

Συγκεκριμένα:

Ο αθλητής Βενετίδης Νικόλας, βρισκόμενος σε καλή μέρα, βασιζόμενος στις σίγουρές επιστροφές και το πολύ καλό και σίγουρο servis του, σε συνδυασμό με πολλά νικηφόρα χτυπήματα πίσω και εμπρός ζώνης, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίστασης  στους τέσσερις (4) Λαρισαίους αντιπάλους του, Τζήκα Δημήτριο, Χριστιώτη Νάσο, Πανταζή Δημήτριο και Ηλιούδη Άγγελο και στον Καρδιτσιώτη αθλητή Κατμαρή Ευάγγελο, καταλαμβάνοντας έτσι, χωρίς καμία ήττα την (1η )Θέση στο γκρουπάκι του και το μετάλλιο της (1ης ) πρώτης Θέσης.

Η αθλήτρια Ζούμπου Βάσω ξεκίνησε τους αγώνες του σε χορτάρινο γήπεδο, με την Λαρισαία ντόπια αθλήτρια Κοντονίκου Κων/να την οποία και προσπέρασε χωρίς να χάσει game βασιζόμενη στο πολύ τεχνικό και σίγουρο servis της, στη συνέχεια ,εφαρμόζοντας την ίδια τακτική, με σίγουρα winer πίσω ζώνης αντιμετώπισε με σθένος τις επόμενες τρείς (3) Λαρισαίες αντίπαλες αθλήτριες, Τράντου  Στραυρούλα, Σιάφου Χριστίνα και Παπά Αναστασία. Παίζοντας ώριμα και τεχνικά έφερε τις αντίπαλους της σε πολύ δύσκολη θέση και τους αγώνες στα μέτρα της, τους οποίους και κέρδισε, καταλαμβάνοντας έτσι, χωρίς καμία ήττα την          (1η )Θέση στο γκρουπάκι της και το μετάλλιο της (1ης ) πρώτης Θέσης.

Η αθλήτρια Γραπατσά Μαρίνα βρέθηκε να παίζει στον πρώτο της αγώνα με τον αθλήτρια της Λάρισας Στασινού Σοφία με την οποία ενώ ισοβάθμησε στα game στην αρχή, δεν της βγήκαν ορισμένα επιθετικά χτυπήματα slise, λόγω του δυνατού αέρα που τον είχε κόντρα, με αποτέλεσμα να τον απολέσει. Η συνέχεια όμως  την βρήκε θυμωμένη και πεισμωμένη και δεν άφησε κανένα περιθώριο λάθους στο παιχνίδι της, εναντίων των τριών (3)  αντιπάλων της, Αβραμούδη Κων/να, Καρρά Χριστίνα & Μπάλλα Ελένη από την Λάρισα, τις οποίες προσπέρασε αγωνιζόμενη ψύχραιμα και δυναμικά δίχως να χάσει αγώνα. Έχοντας έτσι λοιπόν τρείς νίκες και μία ήττα στο σύνολο κατέλαβε έτσι   την (1η)Θέση στο γκρουπάκι της και το μετάλλιο της (1ης)  Θέσης, γιατί η αθλήτρια Στασινού Σοφία είχε λιγότερές νίκες στο σύνολο της, από την αθλήτρια του Σ.Ο.Α.ΦΩΚΙΑΝΟΥ.

Η αθλήτρια Μπούσδρα Βάσια ξεκίνησε τους αγώνες της σε χωμάτινο γήπεδο αντιμετωπίζοντας στα ίσα τις ντόπιες αθλήτριες Κοτούλα Ειρήνη και Τζίουμη Εβίτα καθώς και τις Καλλιώνη Μαρίνα και Οικονομίδου Ειρήνη, παίζοντας ώριμα και τεχνικά προσπέρασε τις τρείς (3) από τις τέσσερις (4) αντιπάλους της καταλαμβάνοντας έτσι, έχοντας μία ήττα, την (2η ) Θέση στο γκρουπάκι της και το μετάλλιο της (2ης ) δεύτερης Θέσης.

Η αθλήτρια Τσιακάρα Αναστασία αγωνιζόμενη με τις αθλήτριες του Ο.Α. του Φοίβου Εξάρχου Αγγελίνα και Σπαράκι Νικολέτα, καθώς και με την Λαρισαία αθλήτρια Χάνου Γεωργία κατέγραψε μία ήττα και δύο (2) νίκες αντίστοιχα παίζοντας ψύχραιμα και ώριμα, καταλαμβάνοντας έτσι   την (2η)Θέση στο γκρουπάκι της και το μετάλλιο της (2ης) δεύτερης Θέσης.

Η αθλήτρια Τσιακάρα Ίριδα δίνοντας τέσσερις (4) αγώνες με ιδιαίτέρο αγωνιστικό ζήλο  με τις Λαρισαίες αθλήτριες Αγραφιώτη Αναστασία, Ρουπακιά Ελπίδα, Πουρσανίδη Εύα και Οικονομίδου Ειρήνη, κατέλαβε την την (2η)Θέση στο γκρουπάκι της και το μετάλλιο της (2ης) δεύτερης Θέσης, αφού κατέγραψε στο ενεργητικό της, μία ήττα και τρείς (3) νίκες.

Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Νίκαιας , υπό την αιγίδα της Ε’ Ένωσης Σωματείων Αντισφαίρισης Κεντρικής Ελλάδας και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης, διοργανώνει στα πλαίσια του αγωνιστικού σχεδιασμού της Ε.Φ.Ο.Α. & της Ε΄ Ε.Σ.Α.Κ.Ε. τουρνουά τένις, σύμφωνα με τους κανονισμούς του επίσημου Προγράμματος της I.T.F. «play tennis για παιδιά και νέους –νέες  από ηλικίες 5 έως 18 χρονών, καθώς και για αγόρια –κορίτσια  Ε’-ΣΤ’  Δημοτικού και Γυμνασίου –Λυκείου.

Οι εν λόγω αγώνες θα λάβουν χώρα στα ανοιχτά γήπεδα, (6  GREEN SET ) του  Ο.Α. Νίκαιας και δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλα τα παιδιά, που ασχολούνται με το άθλημα της αντισφαίρισης .

         Τρόπος διεξαγωγής αγώνων: Σύστημα Round robin (όλοι με όλους) σε group 4 η 5 (ή 6 ή σε εξαιρετικές περιπτώσεις 5) αθλητών.

O Kαρδιτσιώτικος Όμιλος Αντισφαίρισης  Σ.Ο.Α.Κ. ΦΩΚΙΑΝΟΣ θα λάβει μέρος στους αγώνες με εννέα (09) αθλητές-τριες συνολικά:  δύο ( 2 ) αθλητές και επτά  ( 7 ) αθλήτριες κατά επιλογή του προπονητή τους.

Συγκεκριμένα  με τους :

1) Βενετίδη Νικόλαο2)Τσεκούρα Ευάγγελο .

Και με τις:

  • Γραπατσά Μαρίνα, 2) Μπούσδρα Βασιλική, 3) Τσιακάρα Αναστασία, 4)  Ζούμπου Βασιλική,  5) Τσιακάρα Ίριδα, 6) Μπούτα Βασιλεία & 7) Συροπούλου Κωνσταντίνα.

Τους αθλητές θα συνοδέψει ο προπονητής του Ομίλου και προπονητής τους  κ .Θωμάς Γραπατσάς.

Ο  Σ.Ο.Α.ΚAΡΔΙΤΣΑΣ. ¨ΦΩΚΙΑΝΟΣ¨, πρωτεργάτης του Καρδιτσιώτικου ΤΕΝΙΣ και κύριος εκφραστής της Αγωνιστικής Εκπροσώπησης του Νομού μας, σε όλες τις κατηγορίες και ηλικίες, εδώ και σχεδόν (30) τριάντα  χρόνια, έχοντας παράγει όλα αυτά τα έτη πάμπολλους αθλητές και αθλήτριες με σοβαρή κατάταξη σε όλες τις βαθμολογίες τις ΕΦΟΑ, κατακτώντας επάξια την άνοδό του στην Β΄ Εθνικη κατηγορία το  έτος 2018,   ανακοινώνει ότι συνεχίζει τις εγγραφές, νέων φίλων του αγωνίσματος και νέων μελών, αρχαρίων και μη σε όλα τα τμήματα που λειτουργεί ( junior-μικρών-μεγάλων ) και για την Καλοκαιρινή περίοδο του αγωνιστικού έτους 2019-2020.Για περισσότερες πληροφορίες στο τηλφ. 6976612913.

 

 

 

Comments (0)

Tags: , ,

Σε παιδικό τουρνουά συμμετέχει ο Φωκιανός

Posted on 10 Μαΐου 2019 by admin

Το club Tennis Icon η Ακαδημία Φοίβος Μιχαλόπουλος και ο Ο.Α.ΦΟΙΒΟΣ διοργανώνουν για 8η  χρονιά στις εγκαταστάσεις τους, στη Λάρισα διοργανώνει τουρνουά τένις, σύμφωνα με τους κανονισμούς του επίσημου προγράμματος της  I.T.F. «play and stay  tennis  για παιδιά, νέους και νέες από ηλικίες 5 έως 18 χρονών.

Οι εν λόγω αγώνες θα λάβουν χώρα στα ιδιόκτητα ανοιχτά γήπεδα,( 4 γήπεδα συνθετικού χόρτου και 2 χωμάτινα) του club Tennis Icon και θα πάρουν μέρος όλα τα παιδιά που ασχολούνται  με το άθλημα της αντισφαίρισης.

         Τρόπος διεξαγωγής αγώνων:  Σύστημα Round robin (όλοι με όλους). Οι μικροί και μεγάλοι, αθλητές-τριες θα χωριστούν με κλήρωση σε ομάδες των 4 έως 6 ατόμων (ανάλογα τις συμμετοχές) και θα παίξουν όλοι με όλους

O Kαρδιτσιώτικος Όμιλος Αντισφαίρισης  Σ.Ο.Α.Κ. ΦΩΚΙΑΝΟΣ θα λάβει μέρος στους αγώνες με εννέα (09) αθλητές-τριες συνολικά:  δύο ( 2 ) αθλητές και επτά  ( 7 ) αθλήτριες κατά επιλογή του προπονητή τους.

Συγκεκριμένα  με τους :

1) Βενετίδη Νικόλαο2)Τσεκούρα Ευάγγελο .

Και με τις:

  • Γραπατσά Μαρίνα, 2) Μπούσδρα Βασιλική, 3) Τσιακάρα Αναστασία, 4)  Ζούμπου Βασιλική,  5) Τσιακάρα Ίριδα, 6) Μπούτα Βασιλεία & 7) Συροπούλου Κωνσταντίνα.

Τους αθλητές θα συνοδέψει ο προπονητής του Ομίλου και προπονητής τους  κ .Θωμάς Γραπατσάς.

 

 

Ο  Σ.Ο.Α.Κaρδιτσας. ¨Φωκιανος¨, πρωτεργάτης του Καρδιτσιώτικου ΤΕΝΙΣ και κύριος εκφραστής της Αγωνιστικής Εκπροσώπησης του Νομού μας, σε όλες τις κατηγορίες και ηλικίες, εδώ και σχεδόν (30) τριάντα  χρόνια, έχοντας παράγει όλα αυτά τα έτη πάμπολλους αθλητές και αθλήτριες με σοβαρή κατάταξη σε όλες τις βαθμολογίες τις ΕΦΟΑ, κατακτώντας επάξια την άνοδό του στην Β΄ Εθνικη κατηγορία το  έτος 2018,   ,  ανακοινώνει ότι συνεχίζει τις εγγραφές, νέων φίλων του αγωνίσματος και νέων μελών, αρχαρίων και μη σε όλα τα τμήματα που λειτουργεί ( junior-μικρών-μεγάλων ) και για την Καλοκαιρινή περίοδο του αγωνιστικού έτους 2019-2020.

 

Comments (0)

Tags: , ,

Ο δρομέας Στέφανος Κόκκινος σάρωσε και τον Κίσσαβο

Posted on 03 Μαΐου 2019 by admin

Ο  Στέφανος Κόκκινος σάρωσε και τον Κίσσαβο ο καρδιτσιώτης δρομέας του συλλόγου δρομέων Καρδίτσας ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου στον ορεινό αγώνα του Κισσάβου στα 10 χιλιόμετρα αποδεικνύοντας για το 2019 την αξία του κερδίζοντας σε τρεις συνεχόμενους αγώνες διακρίσεις στην ηλικιακή του κατηγορία από πλευράς προπονητή ο Βησσάρης Ζησόπουλος του εύχεται καλή συνέχεια στην αγωνιστική σεζόν με πρόοδο και υγεία εν όψει και του πανελληνίου πρωταθλήματος βετεράνων που θα γίνει στην πόλη της Καρδίτσας!

Comments (0)

Tags: , ,

Τεράστια επιτυχία είχαν τα Γαλαγάλεια Junior 2019

Posted on 10 Απριλίου 2019 by admin

Αθλητικό γεγονός που διοργανώθηκε τη φετινή αγωνιστική σεζόν από την Αθλητική Κολυμβητική Ακαδημία Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) και τον ΑΣΚ Ολυμπιακό, για πρώτη φορά σε πανελλήνιο επίπεδο, αποτέλεσαν τα «Γαλαγάλεια junior». Οι αγώνες διεξήχθησαν στην πόλη της Καρδίτσας την Κυριακή 17/3/2019 μεταξύ κολυμβητών/τριων ηλικιών 7-8 ετών. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ημερίδα αυτή μονοπώλησε το ενδιαφέρον της

Αθλητικό γεγονός που διοργανώθηκε τη φετινή αγωνιστική σεζόν από την Αθλητική Κολυμβητική Ακαδημία Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) και τον ΑΣΚ Ολυμπιακό, για πρώτη φορά σε πανελλήνιο επίπεδο, αποτέλεσαν τα «Γαλαγάλεια junior». Οι αγώνες διεξήχθησαν στην πόλη της Καρδίτσας την Κυριακή 17/3/2019 μεταξύ κολυμβητών/τριων ηλικιών 7-8 ετών. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ημερίδα αυτή μονοπώλησε το ενδιαφέρον της πλειονότητας των κολυμβητικών ομάδων, ενώ το κλίμα της ημέρας θα μπορούσε αναμφίβολα να παρομοιαστεί με αυτό μιας εορτής. Οι μικροί κολυμβητές απόλαυσαν την πρωτόγνωρη γι’ αυτούς εμπειρία, η οποία συνέβαλε στην εξοικείωσή τους με τέτοιου είδους διοργανώσεις όπου ο ανταγωνισμός είναι υπαρκτός, αλλά σε υγιή πάντοτε πλαίσια. Είναι επιτακτική η ανάγκη της συνειδητοποίησης πως η «καλλιέργεια» της ευγενούς άμιλλας αποτελεί στοιχείο που διδάσκεται από την παιδική ηλικία και θεμέλιο λίθο για την μετέπειτα πορεία τους.

Ο αριθμός των συμμετεχόντων υπερέβη τις προσδοκίες, καθώς έλαβαν μέρος περισσότεροι από 150 αθλητές/τριες προερχόμενοι όχι μόνο από ομάδες τις Θεσσαλίας, αλλά και από άλλες περιοχές της Ελλάδος. Κάνοντας μνεία στους λιλιπούτειους κολυμβητές της Α.Κ.Α.Κ και του Α.Σ.Κ Ολυμπιακός, είναι άξιο αναφοράς πως οι επιδόσεις τους κινήθηκαν σε απόλυτα ικανοποιητικά πλαίσια, παρόλο που η εμπειρία που τους χαρακτηρίζει είναι μηδαμινή. Τον Σύλλογο εκπροσώπησαν επάξια 28 αθλητές και αθλήτριες, κατακτώντας συνολικά 15 μετάλλια (6 χρυσά, 4 αργυρά και 5 χάλκινα).

Αναλυτικότερα, οι θέσεις που κατέλαβαν είναι οι εξής:

Ατομικά αγωνίσματα:

  1. Ανδριανοπουλου Γεωργια, 4η θέση στα 25μ. πεταλούδα και 7η θέση στα 50μ. πρόσθιο κορίτσια 8 ετών.
  2. Βαλλα Πολυξενη, 5η θέση στα 25μ. ελεύθερο και 12η θέση στα 25μ. ύπτιο κορίτσια 7 ετών.
  3. Βασιλου Νεφελη, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο και 6η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 8 ετών.
  4. Γκανιδης Δημοσθενης, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο και 6η θέση στα 50μ. ύπτιο αγόρια 8 ετών.
  5. Δημακοπουλου Αγγελινα, χρυσό μετάλλιο στα 25μ. ύπτιο και αργυρό μετάλλιο στα 25μ. ελεύθερο κορίτσια 7 ετών.
  6. Ζαβλαρη Κωνσταντινα, 7η θέση στα 50μ. ύπτιο και 14η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 8 ετών.
  7. Ζησοπουλου Μυρτω,   6η θέση στα 25μ. ελεύθερο και 9η θέση στα 25μ. ύπτιο κορίτσια 7 ετών.
  8. Ζηφκας Νικολαος,  10η θέση στα 25μ. ύπτιο και 15η θέση στα 25μ. ελεύθερο αγόρια 7 ετών.
  9. Κακαργιας Αλεξανδρος, 11η θέση στα 25μ. ύπτιο και 12η θέση στα 25μ. ελεύθερο αγόρια 7 ετών.
  10. Καναβου Βικτωρια, 13η θέση στα 25μ. ελεύθερο και 14η θέση στα 25μ. ύπτιο κορίτσια 7 ετών.
  11. Κατσιαβας Αθανασιος,  χρυσό μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο και χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο αγόρια 8 ετών.
  12. Κουκουλη Ναυσικα,  11η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 13η θέση στα 50μ. ύπτιο κορίτσια 8 ετών.
  13. Κουλουκουρας Δημητριος,  8η θέση στα 50μ. ύπτιο και 21η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 8 ετών.
  14. Κουτσιουμπας Κωνσταντινος,  13η θέση στα 50μ. ύπτιο και 29η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 8 ετών.
  15. Μπολοριζος Προκοπης,  5η θέση στα 25μ. ύπτιο και 10η θέση στα 25μ. ελεύθερο αγόρια 7 ετών.
  16. Μπιτης Ιωαννης,  7η θέση στα 25μ. ελεύθερο και 13η θέση στα 25μ. ύπτιο αγόρια 7 ετών.
  17. Μπουρα Βασιλικη, 8η θέση στα 50μ. ύπτιο και 13η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 8 ετών.
  18. Ντοβα Παρασκευη,  12η θέση στα 50μ. ύπτιο και 19η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 8 ετών.
  19. Ντοβας Βασιλειος,  11η θέση στα 50μ. ύπτιο και 30η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 8 ετών.
  20. Ντικα Σπυριδουλα,  αργυρό μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο και αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο κορίτσια 8 ετών.
  21. Οικονομου Βασιλινα,  χρυσό μετάλλιο στα 25μ. πρόσθιο και αργυρό μετάλλιο στα 25μ. ύπτιο κορίτσια 7 ετών.
  22. Πασχου Ιωαννα,  9η θέση στα 50μ. ύπτιο κορίτσια 8 ετών.
  23. Πυργιωτης Αλεξανδρος,  7η θέση στα 50μ. ύπτιο και 25η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 8 ετών.
  24. Συλεουνη Γεωργια,  χάλκινο μετάλλιο στα 25μ. ύπτιο και 4η θέση στα 25μ. ελεύθερο αγόρια 7 ετών.
  25. Τσατσαρωνη Κατερινα,  9η θέση στα 25μ. ελεύθερο και 13η θέση στα 25μ. ύπτιο κορίτσια 7 ετών.
  26. Τσιανου Ελενη,  12η θέση στα 25μ. ελεύθερο και 16η θέση στα 25μ. ύπτιο κορίτσια 7 ετών.
  27. Τσιρογιαννη Σμαραγδα,  χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο και 12η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 8 ετών.
  28. Ταρλαντεζος Νικολαος,  12η θέση στα 50μ. ύπτιο και 19η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 8 ετών.

Ομαδικά αγωνίσματα (σκυταλοδρομίες):

           Χρυσό μετάλλιο στα 4Χ50μ. ελεύθερο αγόρια 8 ετών.

           Χρυσό μετάλλιο στα 4Χ50μ. ελεύθερο αγόρια 7 ετών.

           Χρυσό μετάλλιο στα 4Χ50μ. μικτή ομαδική αγόρια 8 ετών.

Είναι ευχάριστο πως μεγάλο ποσοστό κολυμβητικών ομάδων που είτε συμμετείχαν στους αγώνες είτε όχι, εκδήλωσαν ενδιαφέρον για του χρόνου στα “Γαλαγάλεια Junior 2020”, επαινώντας παράλληλα την προσπάθεια των διοργανωτών, κάνοντας λόγο για ένα άψογο αποτέλεσμα.

Συγχαίρουμε τους προπονητές  Κων/νο Γκαρνάκη, Κων/νο Αγγελίδη, Νατάσσα Θώδη και Ευγενία Δρόσου, υπό την εποπτεία των οποίων αθλούνται τα τμήματα των ακαδημιών της ομάδος μας, η συμβολή των οποίων εξασφαλίζει ένα άκρως ελπιδοφόρο μέλλον.

 

Comments (0)

Tags: , ,

Μεγάλες επιτυχίες για την Α.Κ.Α.Κ. & ΑΣΚ Ολυμπιακό στα Γαλαγάλεια

Posted on 05 Απριλίου 2019 by admin

Άριστη διοργάνωση και 28 μετάλλια για την Α.Κ.Α.Κ. & τον ΑΣΚ Ολυμπιακό στα «Γαλαγάλεια 2019» που διεξήχθησαν στην Καρδίτσα το Σάββατο 16 Μαρτίου 2019. Τους αγώνες διοργανώνει κάθε χρόνο η Αθλητική Κολυμβητική Ακαδημία Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) προς τιμήν του αείμνηστου Κώστα Γαλαγάλα που επί σειρά ετών προσέφερε ανιδιοτελώς τις υπηρεσίες του για την πρόοδο της κολύμβησης. Οι αγώνες

Άριστη διοργάνωση και 28 μετάλλια για την Α.Κ.Α.Κ. & τον ΑΣΚ Ολυμπιακό στα «Γαλαγάλεια 2019» που διεξήχθησαν στην Καρδίτσα το Σάββατο 16 Μαρτίου 2019. Τους αγώνες διοργανώνει κάθε χρόνο η Αθλητική Κολυμβητική Ακαδημία Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) προς τιμήν του αείμνηστου Κώστα Γαλαγάλα που επί σειρά ετών προσέφερε ανιδιοτελώς τις υπηρεσίες του για την πρόοδο της κολύμβησης. Οι αγώνες διοργανώθηκαν από κοινού από την κολυμβητική συνεργασία της Α.Κ.Α.Κ. με τον ΑΣΚ Ολυμπιακός. Συμμετείχαν συνολικά 26 κολυμβητικοί σύλλογοι με 504 αθλητές και αθλήτριες.

Η εκπροσώπηση της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) και ο ΑΣΚ Ολυμπιακός ανατέθηκε σε 42 αθλητές-αθλήτριες, οι οποίοι έδωσαν ηχηρό παρόν, βελτιώνοντας τους χρόνους τους και καταλαμβάνοντας υψηλές θέσεις στη κατάταξη του εκάστοτε αγωνίσματος, μολονότι ο ανταγωνισμός ήταν μεγάλος, κατακτώντας συνολικά είκοσι οκτώ (28) μετάλλια (9 χρυσά, 15 αργυρά, 4 χάλκινα). Υπό τις οδηγίες των προπονητών Κώστα Γκαρνάκη και Κωστή Αγγελίδη (που έχουν και την ευθύνη της προαγωνιστικής ομάδας), και των προπονητριών Ευγενίας Δρόσου και Νατάσας Θώδη, άλλαξε ριζικά η λειτουργία της προαγωνιστικής και της αγωνιστικής ομάδας, δίνοντας ένα άλλο πνεύμα με καθαρά παιδαγωγική προσέγγιση. Ο μεγάλος αριθμός των αθλητών-τριων (42) καταδεικνύει την εμπιστοσύνη με την οποία περικλείουν το Σύλλογο και το έργο του οι συμπολίτες μας.

Αναλυτικότερα οι αθλητές/τριες που συμμετείχαν, καθώς και οι θέσεις που κατέλαβαν είναι οι εξής:

Ατομικά αγωνίσματα:

  • Αλεξόπουλος Βύρων 24η θέση στα 50μ ελεύθερο και 24η θέση στα 50μ ύπτιο αγόρια 9 ετών.
  • Ανδριανόπουλος Παναγιώτης, 6η θέση στα 50μ. ύπτιο και 6η θέση στα 100μ. ύπτιο αγόρια 10 ετών.
  • Βάλλας Ορέστης, χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα και 5η θέση  στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 10 ετών.
  • Βασιλός Θεοφάνης, χρυσό μετάλλιο στα 200μ μικτή ατομική , αργυρό μετάλλιο στα 200μ ελεύθερο, και 4η θέση στα 50μ. πεταλούδα αγόρια 11 ετών.
  • Βούζας Ηλίας, αργυρό μετάλλιο στα 100μ πεταλούδα, 5η θέση στα 50μ πεταλούδα και 10η θέση στα 50μ ελεύθερο αγόρια 11 ετών.
  • Γερούκης Θεοφάνης, 6η θέση στα 100μ. ελεύθερο, 11η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 12η θέση στα 50μ. ύπτιο αγόρια 11 ετών.
  • Γκαβαρδίνας Δημήτριος 9η θέση στα 50μ ελεύθερο και 9η θέση στα 100μ ελεύθερο αγόρια 12 ετών.
  • Γκουρμπαλιώτης Κωνσταντίνος 19η θέση στα 50μ ύπτιο αγόρια 11 ετών.
  • Δεμικέλης Ευάγγελος, 7η θέση στα 50μ. ύπτιο και 10η θέση στα 100μ. ύπτιο αγόρια 10 ετών.
  • Δημακοπούλου Μαριάνα Βαλέρια, 7η θέση στα 200μ. μικτή ατομική  και 7η θέση στα 50μ. πεταλούδα κορίτσια 11 ετών.
  • Διαμαντή Μαρία, 6η στα 200μ ελεύθερο  και 6η θέση στα 50μ. πεταλούδα κορίτσια 10 ετών.
  • Διαμαντή Ιωάννα, 4η θέση στα 100μ. ελεύθερο και 8η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  • Ζησοπούλου Λευκοθέα Γεωργία 25η θέση στα 50μ ύπτιο και 35η θέση στα 50μ ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  • Καλούτσας Κωνσταντίνος, αργυρό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο χάλκινο μετάλλιο στα 100μ πρόσθιο και 4η θέση στα 50μ πρόσθιο αγόρια 12 ετών.
  • Καταραχιά Σταυρούλα, 28η θέση στα 50μ ύπτιο και 34η θέση στα 50μ ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  • Κατσιάβα Αναστασία, 14η θέση στα 50μ. ύπτιο και 13η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  • Κατσιάβας Νεκτάριος, χρυσό μετάλλιο στα 200μ μικτή ατομική, χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα και χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα αγόρια 12 ετών.
  • Κουκούλη Ζωή, 13η θέση στα 50μ ύπτιο και 16η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  • Κουτσιούμπας Θωμάς χρυσό μετάλλιο στα 100μ πρόσθιο, αργυρό μετάλλιο στα 50μ πρόσθιο και αργυρό μετάλλιο στα 200μ πρόσθιο αγόρια 11 ετών.
  • Κύρκου Μαρία Μελίνα, 24η θέση στα 50μ. ύπτιο και 29η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  • Μανάκου Ειρήνη Ραφαηλία, 7η θέση στα 100μ ύπτιο και 12η θέση στα 50μ ύπτιο κορίτσια 10 ετών.
  • Μαχιά Ιόλη 9η θέση στα 100μ ελεύθερο και 17η θέση στα 50μ ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  • Μπατζίνας Αντώνιος, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ.πεταλούδα και 4η θέση στα 200μ. ελεύθερο αγόρια 10 ετών.
  • Μπατζίνα Ευαγγελία, 26η θέση στα 50μ. ύπτιο και 32η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  • Μπολορίζος Αθανάσιος 13η θέση στα 50μ ελεύθερο και 16η θέση στα 50μ ύπτιο αγόρια 10 ετών.
  • Μπουρουτζήκα Μαρία 13η θέση στα 50μ πρόσθιο και 14η θέση στα 50μ ύπτιο κορίτσια 9 ετών.
  • Νταουτά Δανάη Πελαγία, 22η θέση στα 50μ. ύπτιο και 28η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών.
  • Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή, 4η θέση στα 50μ. πεταλούδα κορίτσια 10 ετών.
  • Οικονόμου Γεωργία, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο και αργυρό μετάλλιο  στα 200μ. μικτή ατομική κορίτσια 10 ετών.
  • Παλάτζα Αναστασία, χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα, χρυσό μετάλλιο στα 400μ. μικτή ατομική και αργυρό μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο κορίτσια 12 ετών.
  • Παπανικολάου Ασπασία, 11η θέση στα 50μ πρόσθιο και 12η θέση στα 100μ πρόσθιο κορίτσια 11 ετών.
  • Παππά Ειρήνη Νεφέλη, 27η θέση στα 50μ ελεύθερο κορίτσια 10 ετών.
  • Παππάς Σεραφείμ Άγγελος, 12η θέση στα 50μ πρόσθιο αγόρια 11 ετών.
  • Πάσχου Δανάη,  16η θέση στα 50μ πρόσθιο και 19η θέση στα 50μ ύπτιο κορίτσια 10 ετών.
  • Πρίντζιου Ερμιόνη Βάϊα, χρυσό μετάλλιο στα 200μ. ύπτιο, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο και 4η θέση στα 50μ. πεταλούδα κορίτσια 11 ετών.
  • Ταρλαντέζος Κων/νος, 10η θέση στα 100μ. ελεύθερο και 15η θέση στα 50μ ελεύθερο αγόρια 10 ετών.
  • Τσατσαρώνη Παναγιώτα, 4η θέση στα 100μ. πρόσθιο και 5η θέση στα 50μ πρόσθιο κορίτσια 10 ετών.
  • Τζέλλα Άννα, 29η θέση στα 50μ ύπτιο κορίτσια 9 ετών.
  • Τσέλιου Ευθυμία, 11η θέση στα 100μ. ύπτιο, 16η θέση στα 50μ. ύπτιο και 21η θέση στα 50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  • Τσουκνίδα Σοφία, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο, αργυρό μετάλλιο στα 200μ. ύπτιο και 4η θέση στα 100μ. ύπτιο κορίτσια 11 ετών.
  • Φιλίππου Παναγιώτα, αργυρό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα, αργυρό μετάλλιο στα 400μ. ελεύθερο και 4η θέση στα 100μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών.
  • Χαλιαμάλιας Μάριος Χρυσόστομος, αργυρό μετάλλιο στα 100μ.ελεύθερο και αργυρό μετάλλιο στα 200μ. ελεύθερο αγόρια 10 ετών.

Ομαδικά αγωνίσματα (σκυταλοδρομίες):

  • Αργυρό μετάλλιο 4Χ50μ ελεύθερο αγόρια 11 ετών. ( Βασιλός Θεοφάνης, Κουτσιούμπας Θωμάς, Βούζας Ηλίας Δημήτριος, Γερούκης Θεοφάνης).
  • Χάλκινο μετάλλιο 4Χ50 μικτή ατομική αγόρια 11 ετών. ( Βασιλός Θεοφάνης, Κουτσιούμπας Θωμάς, Βούζας Ηλίας Δημήτριος, Γερούκης Θεοφάνης).
  • 4η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο αγόρια 10 ετών (Βάλλας Ορέστης, Μπατζίνας Αντώνιος, Δεμικέλης Ευάγγελος, Χαλιαμάλιας Μάριος Χρ.).
  • 4η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο κορίτσια 10 ετών (Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή, Οικονόμου Γεωργία, Τσατσαρώνη Παναγιώτα, Διαμαντή Μαρία).
  • 4η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. μικτή ομαδική αγόρια 10 ετών (Ανδριανόπουλος Παναγιώτης, Βάλλας Ορέστης, Μπατζίνας Αντώνιος, Χαλιαμάλλιας Μάριος Χρυσόστομος).
  • 4η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. μικτή ομαδική κορίτσια 10 ετών (Οικονόμου Γεωργία, Τσατσαρώνη Παναγιώτα, Οικονόμου Αικατερίνη Ζωή, Διαμαντή Μαρία).
  • 5η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. μικτή ομαδική κορίτσια 9 ετών. ( Νταουτά Δανάη Πελαγία, Μπουρουτζίκα Μαρία, Διαμάντη Ιωάννα, Μαχιά Ιόλη).
  • 6η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50μ. ελεύθερο κορίτσια 9 ετών. ( Νταουτά Δανάη Πελαγία, Μπουρουτζίκα Μαρία, Διαμάντη Ιωάννα, Μαχιά Ιόλη).

Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια που κατέβαλαν ώστε να εκπροσωπήσουν επάξια, για άλλη μια φορά τον σύλλογο, στους γονείς για την αμέριστη συμπαράσταση και στην προπονητική ομάδα των τμημάτων της προαγωνιστικής ομάδας με τους προπονητές Κώστα Γκαρνάκη και Κωστή Αγγελίδη και της αγωνιστικής με πρωτεργάτες τις προπονήτριες Νατάσα Θώδη και Ευγενία Δρόσου. Ευελπιστούμε ότι η συνέχεια θα είναι ακόμη καλύτερη. Αισιοδοξούμε, γιατί γνωρίζουμε την προσπάθεια που καταβάλλεται από όλη την ομάδα (Διοικητικό Συμβούλιο, προπονητές, αθλητές και γονείς), για καλύτερες μέρες στην Καρδιτσιώτικη κολύμβηση. Η ελπίδα αυτή γίνεται βεβαιότητα με τις επιδόσεις και τα αποτελέσματα των αθλητών σε όλες τις κατηγορίες. Καλούμε όλους τους γονείς να αγκαλιάσουν τον Σύλλογο και να εμπιστευτούν τα παιδιά τους κολυμβητικά στην ποιότητα που έχει το προσωπικό του.

 

 

Comments (0)

Tags: , ,

Η Καρδίτσα φιλοξένησε το Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα

Posted on 04 Απριλίου 2019 by admin

Μπορεί το σχολικό πρωτάθλημα να πέρασε από… χίλια κύματα μέχρι να πάρει το «πράσινο φως» από το Γραφείο Φυσικής Αγωγής της Καρδίτσας, όμως η θεσσαλική πόλη, τρία χρόνια μετά το πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων/νεανίδων, αρίστευσε για ακόμη μια φορά! Η Καρδίτσα, φιλοξένησε με απόλυτη επιτυχία τους Πανελλήνιους Αγώνες μαθητών/τριών ΓΕΛ και ΕΠΑΛ σχολικού έτους 2018-19, όπου συμμετείχαν συνολικά 387 αθλητές και αθλήτριες από τα Λύκεια όλης της χώρας.

Η τελετή έναρξης εκτός από τους χαιρετισμούς των επισήμων, περιλάμβανε επίδειξη ταεκβοντό από τους μικρούς αλλά και τους μεγαλύτερους αθλητές του συλλόγου ΑΣ Καρδίτσας, υπό την καθοδήγηση του προπονητή τους και υπεύθυνου για το «στήσιμο» της διοργάνωσης, Βάιου Κουκουλέτσου.

Την τελετή έναρξης του πανελλήνιου σχολικού πρωταθλήματος τίμησαν μεταξύ άλλων με την παρουσία τους ο Αντιπεριφερειάρχης Καρδίτσας, Βασίλης Τσιάκος, ο Δήμαρχος Καρδίτσας Φώτης Αλεξάκος, ο αντιδήμαρχος τεχνικών υπηρεσιών & πολεοδομίας-περιβάλλοντας Καρδίτσας, Κωνσταντίνος Ξυλομένος , ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Μιχάλης Παπανούσκας, ο υπεύθυνος Γραφείο Φυσικής Αγωγής Καρδίτσας, Αναστάσιος Τρίμμης κ.α.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

Αγόρια

-48 κιλά: 1. Αντώνιος Μπαντραλέξης (4ο ΓΕΛ Λάρισας), 2. Δημήτρης Τριανταφύλλου (3ο ΓΕΛ Αργυρούπολης), 3. Ελευθέριος Εισαγγελέας (1ο ΓΕΛ Ζωγράφου), 3. Ιωάννης Φλέσσας (2ο ΓΕΛ Ιλίου)

-59 κιλά: 1. Γιάννης Τσάκαλης (7ο ΓΕΛ Αθηνών), 2. Ιπποκράτης Εμμανουήλ Βαχαρίκος (2ο ΓΕΛ Πάτρας), 3. Δημήτριος Ορφανίδης (2ο ΓΕΛ Θερμαϊκού), 3. Δημήτριος Οικονόμου (Νέα Παιδεία)

-63 κιλά: 1. Αλέξιος Μιχαλόπουλος (ΓΕΛ Καλαβρύτων), 2. Πέτρος Οικονόμου (Νέα Παιδεία), 3. Ηλίας Λαμπράκος (1ο ΓΕΛ Αιγάλεω), 3. Σταύρος Κούτσης (7ο ΓΕΛ Πατρών)

-68 κιλά: 1. Αναστάσιος Φλώρος (32ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης), 2. Αντώνιος Ντι Φάτζιο (1ο ΓΕΛ Ασπροπύργου), 3. Πέτρος Κούνουπας (3ο ΓΕΛ Αγ. Δημητρίου), 3. Δημήτριος Πέτρου (2ο ΓΕΛ Γέρακα)

-73 κιλά: 1. Φώτιος Δαδούπης (1ο ΕΠΑΛ Κιλκίς), 2. Αθανάσιος Μανώλης (1ο ΓΕΛ Μεταμόρφωσης), 3. Κωνσταντίνος ΖούροςΚαρδάτος (5ο ΓΕΛ Μυτιλήνης), 3. Γεώργιος Παύλου (2ο ΓΕΛ Αγίας Παρασκευής)

-51 κιλά: 1. Νικόλαος Δικμάνης (Μουσικό Σχολείο Δράμας), 2, Ιωάννης Πράπας (10ο ΓΕΛ Λάρισας), 3. Χρόνης Ουρανός (Εκπαιδευτήρια Νέα Παιδεία), 3. Ιωάννης Μπαρμπόπουλος (ΓΕΛ Αγίων Αναργύρων)

-55 κιλά: 1. Ιωάννης Παύλος Πασχαλίδης (3ο ΓΕΛ Αγ. Αναργύρων), 2. Χριστόδουλος Πλόσκας (2ο ΓΕΛ Ιωαννίνων), 3. Νικόλαος Μουστάκης (3ο ΓΕΛ Αλίμου), 3. Θεόφιλος Αποστολίδης (17ο ΓΕΛ Αθηνών)

-78 κιλά 1. Σταμάτης Μαλλάς (2ο ΓΕΛ Παλαιού Φαλήρου), 2. Μανώλης Περικλείδης (1ο ΕΠΑΛ Σταυρούπολης), 3. Παναγιώτης Τσαχσιρλής (1ο ΓΕΛ Κουφαλίων), 3. Παναγιώτης Τσίγκλας (ΓΕΛ Πελοπίου)

+78 κιλά: 1. Νικόλαος Καλκάνης (ΓΕΛ Δεμενίκων), 2. Νικόλας Σανιδάς (7ο ΓΕΛ Βόλου), 3. Αθανάσιος Βίκας (8ο ΕΠΑΛ Θεσσαλονίκης), 3. Γεώργιος Ζήκας (ΓΕΛ Θήρας)

Κορίτσια

-46 κιλά: 1. Ευλαμπία Παππά (2ο ΓΕΛ Καλυβίων), 2. Δήμητρα Βούζα (Διαπολιτισμικό ΓΕΛ Ευόσμου), 3. Μαρία Τζανίδη (ΓΕΛ Ελευθερίου Βενιζέλου), 3. Μεταξία Καρανικόλα

-52 κιλά: 1. Χριστίνα Πέππα (1ο ΓΕΛ Άνω Λιοσίων), 2. Παρασκευή Ηλιακοπούλου (4ο ΓΕΛ Ηλιούπολης), 3. Δήμητρα Θεοδώρου (10ο ΓΕΛ Πειραιά), 3. Δέσποινα Βλαχογιάννη (4ο ΓΕΛ Λάρισας)

-63 κιλά: 1. Ιωάννα Τασχουνίδου (ΓΕΛ Προσοτσάνης), 2. Αρετή Ρόκα (1ο ΓΕΛ Καισαριανής), 3. Στυλιανή Ραγκαβη (1ο ΓΕΛ Ιλίου), 3. Ελευθερία Αθανασοπούλου (1ο ΓΕΛ Γέρακα)

+68 κιλά: 1. Ελπίδα Ασλανίδου (Μουσικό Σχολείο Σερρών), 2. Σταματία Τζάκρη (2ο ΓΕΛ Γιαννιτσών), 3. Αικατερίνη Κάκου (3ο ΓΕΛ Ηλιούπολης), 3. Καλλιόπη Δενεδίου (2ο ΓΕΛ Δραπετσώνας)

-49 κιλά: 1. Σταυρούλα Βαμβά (1ο ΓΕΛ Ψυχικού), 2. Γεωργία Βιδιαδάκη (3ο ΓΕΛ Ρεθύμνου), 3. Βασιλική Ρήγα (Αίαντας Αγ. Δημητρίου), 3. Ιωάννα Καλαμαρά (2ο ΓΕΛ Καισαριανής)

-59 κιλά: 1. Μαρία Χαλκίδου (2ο ΓΕΛ Ευόσμου), 2. Βασιλική Κατσαίτη (9ο ΓΕΛ Πάτρας), 3. Έλενα Τζιτζιρικά (ΓΕΛ Πολυγύρου), 3. Αρίνκε Χριστίνα Γκιαμπάνη (2ο ΓΕΛ Παλαιού Φαλήρου)

-68 κιλά: 1. Μαρία Καπλάνη (2ο ΕΠΑΛ Νέας Ιωνίας Βόλου), 2. Δέσποινα Βακιάρου (1ο ΓΕΛ Κορδελιού), 3. Ανθή Αγάπη Λογαρά (1ο ΓΕΛ Τριανδρίας), 3. Χρυσάνθη Χειμωνίδη (7ο ΓΕΛ Βόλου)

-55 κιλά: 1. Ναπολίνα Παναγιώτα Μπομπογιάννη (4ο ΓΕΛ Ιωαννίνων), 2. Βάσια Ταμιολάκη (2ο ΓΕΛ Καισαριανής), 3. Σάρα Χουσείν Λάλα (27ο ΓΕΛ Αθηνών), 3. Υβόννη Κωνσταντινίδου (Εκπαιδευτήρια Ν. Ζαγοριανάκου)

 

Comments (0)

Γλυκερία - Ακολούθησα ένα αστέρι
Παυλίνα Βουλγαράκη - Λαβύρινθοι
Κώστας Μακεδόνας - Είναι πια αργά
Βιολέτα Ίκαρη - Μαύρα
Χάρις Αλεξίου - Πόρτες ανοιχτές
Πυξ Λαξ - Χωρίς ντροπή
Γιάννης Πάριος - Θα σ΄ αγαπώ
Ραλλία Χρηστίδου - Μονάχη ταξιδεύω
Ελεωνόρα Ζουγανέλη - Έλα
Λαυρέντης Μαχαιρίτσας - Έλα ψυχούλα μου

 


The Fray - You found me
Billy Ocean - Loverboy
Cock Robin - The promise you made
Whitney Houston - How will I know
Demi Lovato - I will survive
Beloved - Sweet harmony
Sheryl Crow - My favorite mistake
Asia - Heat of the moment
Zucchero - Wonerful life
Tina Turner - In your wildest dreams

 


Ιούλιος 2019
Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC